E-Kitap
Yalanlar Bilimi Psikiyatri
10,90 TL

Elektronik kitap ürününüzü Kobo cihazlarından veya Kobo uygulamasından okuyabilirsiniz. Fiziki teslimat olmayacaktır.

Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Yalanlar Bilimi Psikiyatri E-Kitap Açıklaması

"Psikiyatrinin şimdiye kadar yazılmış en etkili ve radikal eleştirisi"

Yalanlar Bilimi Psikiyatri
Thomas Szasz

"Psikanaliz gibi psikoloji de yeni bir insan icadı ve yeni bir akademik disiplindir. İkisi de Aydınlanma'nın, modernitenin, bilim çağının zararlı yan ürünleridir... ve sahte-bilimdir."
Yarım asırdan uzun zaman boyunca Thomas Szasz kariyerinin büyük bölümünü psikiyatrinin kökten eleştirisine adadı. Neredeyse tüm yaşamını kaplayan bu uğraşın doruk noktasını teşkil eden son yapıtı Psikiyatri: Yalanlar Bilimi'nde Szasz, psikiyatri tarihi ve pratiğinin ayrılmaz parçası olan aldatmacanın rolünü betimliyor.

"Psikiyatrinin şimdiye kadar yazılmış en etkili ve radikal eleştirisi"
New York Times

"Psikiyatrinin tüm meşruiyetini yerle bir ediyor"
Los Angeles Times

"Psikiyatri: Yalanlar Bilimi, psikiyatri kurumunda çürümüş bir şey olduğu iddiasını çok kuvvetli biçimde ortaya koyuyor. Psikiyatrik kölelik karşıtlığının asi adamı Thomas Szasz, psikiyatrinin aldatmacalarını çok yerinde örneklerle, güçlü ve etkili argümanlarla gözler önüne seriyor. Szasz, ahlaksal sorumluluk ile sahte bilim arasında yeni bir iç savaş başlatabilir."
David Ramsay Steele

"Thomas Szasz dünyada psikiyatrinin en sert eleştiricisi."
Richard Vatz

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 208

Baskı Yılı: 2013

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 370

Baskı Yılı: 2013

Dili: Türkçe
Yayınevi: Aylak Kitap

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

05.06.2013

İçi boş bir kitap

Editörün Notu: Eleştiri, kitabın konusuyla ilgili bilgiler içermektedir.

T. Szasz 165 sayfa boyunca şizofrenler ve delilerden en hafifine kadar istisnasız tüm akıl hastalarının hastalık numarası yapıp yalan söylediğini açıklamasız tekrar etmekten başka birşey yapmıyor. Ha kalan boşlukları da Freud ve Charcot´un mahalle dedikodusu türünden kötülenmesi ve Amerikad´da best seller tarzı paçavra bir kitap çıkaran bir kadının düşük düzeyli bir eleştrisi ile doldurmuş. Kİtapta dikkat çekici sadece bir cümle (evet 1) var o da T.Szasz´ın fikirleri hakkında yorumda bulunan bir zatın gayet derli toplu, kısa ve net görüşü ve ilginçtir alıntı olarak sunulmuş. Bu kitaptan edinebileceğiniz bu kadar ama sürprizi bozmamak için sayfa numarasını söylemem. Tam bir hayal kırıklığı.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.