9,25 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Sihirli Mozart E-Kitap Açıklaması

Mozart'ın yaşamını ilk okuduğumda, altı yaşında bir çocuktum. Sayfanın köşesindeki resmini uzun uzun incelediğimi anımsıyorum. Resimdeki çocuğun saçları, giysileri, yaşamındaki imparatorlar, prensler, saraylar, onu bir masal kahramanına dönüştürmüştü benim için. Oysa onun müziği, günümüze dek ulaşmıştı, bu da onun bir hayal kahramanı olmadığının en güzel kanıtıydı. Bir gün; çocukluğumda hayal kahramanı olarak düşündüğüm bu büyük bestecinin yaşamını, bir masala dönüştürmeye karar verdim. Onun hakkında yazılmış onlarca kitabı okudum, inceledim. Sonra bu kitabı yazdım. Onun müziğe olan sevgisi ve bağlılığı, yaşamında daima sihirli anlar yaratmıştır. Bir gün, bir yerlerde onun müziğini duyduğunuzda, yıldızlardan bize çocuksu bir kahkaha attığını düşleyin. Mozart aramızda değil. Ama, müziği çalındıkça ve dinlendikçe, bizimle yaşamaya devam edecektir. Çünkü müzik bir sihirdir.

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 176

Baskı Yılı: 2016

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 109

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Çocuk Yayınları

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

24.08.2020

İlkokul çocukları mutlaka okumalı

İlkokul çocukları mutlaka okumalı. 3. ve 4. sınıf seviyesinde okunabilir. Okulun tavsiyesi ile almıştık ve çok beğendi oğlum.

13.05.2015

Her yaştan okur bulabilecek kalitede bir kitap..

Bu kitap bu dönem okumaları için öğrencilerime önerdiğim kitaplardan biriydi. Onlara önerebilmek için önce kendim okudum tabi ki bu kitabı. okurken çok zevk aldım ve çocukların da zevk alabilecekleri bir kitap olduğunu düşündüm öyle de oldu. 5,6,7. sınıf öğrencileri okudular ve çok beğendiler. Göknil Genç´in kalemine sağlık.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.