product image
İnkılap Kitabevi Yayinevi
5 (4 yorum)
Satıcı: idefix (4.1)
Tek Çekim x 100.87 TL = 100.87 TL
13 Aralık Çarşamba kargoda
Kitap Formatı
Ürünün Kampanyaları
discount400 TL Üzeri Kitaplarda Geçerli Sepette 40 TL İndirim
Kitap FormatıCiltsiz
Basım DiliTürkçe
İlk Baskı Yılı2021
Hamur Kalitesi3. Hamur
Baskı Sayısı1. Basım
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (4)
  • Soru ve Cevap (0)

İnkılap Kitabevi Yayinevi Serenad - Zülfü Livaneli

Üzerinden yıllar geçse de unutulmayacak Türk eserlerinin başında şüphesiz Zülfü Livaneli'nin Serenad'ı geliyor. Tarihi, kültürel ve siyasal ögeler barındırması ve tarihin tozlu sayfalarını aralayan eşsiz anlatımı ile Serenad; bir aşk hikâyesinden çok daha fazlası. Gelin; baştan sona etkileyici mesajlar veren, okuyucuyu âdeta hapseden, çağdaş edebiyatın harika eseri Serenad'dan kısaca bahsedelim.

 

"Serenad" adlı kitabı neden okumalısınız?

Sadece Türk edebiyatında değil dünya edebiyatında da önemli bir yeri olan Serenad, yediden yetmişe her okuru büyülüyor. İstanbul'da başlayan hikâye, tarihin unutulmuş sayfalarına ışık tutarken okuyucu geçmişin acılarıyla yüzleştiriyor. Roman; İstanbul Üniversitesinde halkla ilişkiler sorumlusu olan Maya Duran'ın Almanya doğumlu, 1930'lu yıllarda İstanbul Üniversitesinde görev yapmış olan hukuk profesörü Maximilian Wagner'i karşılamasıyla başlıyor. Eşini son gördüğü yeri ziyaret etmek adına Amerika'dan İstanbul'a gelen Wagner, Maya ile birlikte Şile'ye yaptığı yolculukla 60 yıllık bir aşk perdesini aralıyor. Wagner'in dünya tarihinin en acıklı olaylarına tanıklık eden ruhunu Maya'ya açmasıyla Nadia ile Wagner arasındaki aşkın perde arkası görülüyor. Kitapta sadece geçmişin tozlu rafları değil günümüz Türk toplumunun kanayan yaraları da gün yüzüne çıkıyor. Zülfü Livaneli, Serenad kitabı ile çarpıcı gerçekleri etkileyici bir dille okuyucuya aktarıyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Hitler'in zulmünden kaçan Yahudi profesörlerin Atatürk'ün daveti üzerine ülkemize gelerek üniversitelerde ders verdiklerini biliyor muydunuz? Serenad romanında Atatürk döneminde yaşanan toplumsal olayların yanında ülkemizin dünya siyasetinde oynadığı rol de ele alınır. Yahudi Soykırımı'na karşı oldukça etkileyici detayların yer aldığı eserde yazar, 1997 yapımı İtalyan filmi olan Life is Beautiful filmine de gönderme yapar. İnkılap Kitabevi aracılığıyla okuyucuya ulaşan Serenad romanı, 416 sayfadan oluşur. Eser, The Boston Globe tarafından 2021'in en iyi kitabı seçilir. Romanın yazarı Zülfü Livaneli bir röportajında eserini bir aşk romanı olarak kurgulamadığını çünkü aşk kelimesinin kirletildiğini belirtir. Müziğin, sanatın, bilimin, tarihin ve kurgunun iç içe geçtiği Serenad; bir aşk romanından fazlasını okuyucuya armağan eder.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Akıcı anlatımı ve kusursuz Türkçesi ile okuyucuyu kendine bağlayan 1946 doğumlu Zülfü Livaneli'nin 28 tane daha eseri bulunuyor. Serenad romanından hoşlandıysanız yazarın Kardeşimin Hikâyesi, Huzursuzluk, Konstantiniyye Oteli, Balıkçı ve Oğlu, Leyla'nın Evi, Son Ada eserlerini de okuyabilirsiniz. Bunların yanı sıra 2001 yılında yayımlanan ve Yunus Nadi Roman Ödülü'nü kazanan Bir Kedi, Bir Adam, Bir Ölüm eserine bir şans vererek edebi bir şölen yaşayabilirsiniz.

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.

100,87 TL