4/5 - 9 Kişi Yorum Yap
13,75 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Ürün Açıklaması

Sevgi, kökeninden dal vermişti. Kendimi ne denli denetlesem, ders sırasında gözlerim gidip onun yüzünü buluyordu. Kendime geldiğimde suçüstü yakalanmış gibi irkiliyordum. Kadın duygu bekçisidir; saniyelik dalıp gitmeler kız öğrencilerin gözünden kaçmıyor, onlarca göz, ikimizin arasında mekik dokuyordu. İlginç bir sözü aktarırken, şiir dizelerinin etkisiyle coşkudan yüreğim havalanırken gözlerimin ışığı ona akıyordu.

Adnan Binyazar'a 2005 Orhan Kemal Roman Armağanı'nı ve 2011 Ebubekir Hazım Tepeyran Ödülü'nü getiren Ölümün Gölgesi Yok, sevgiyi, aşkı, tutkuyu ve bunların ardından gelen yoğun acıyı ölümsüz kılan bir kitap. Orhan Kemal Ödülünü veren seçici kurulun da dediği gibi, "Eserin dramatik yapısının sağlamlığı, akıcı ve güzel Türkçesi, etkileyici, tutarlı ve yoğun anlatımının yanında, Adnan Binyazar, kitabın ana temasında işlenen, duyarlık körleşmesine uğradığımız günümüz ortamında sevginin çağdaş destanı sayılabilecek Ölümün Gölgesi Yok eseriyle, gün gün bir tükenişi yaşatırken varlık kadar yokluğun da sonsuzluğuna inandırıyor okuru."

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 328

Baskı Yılı: 2012

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 240

Baskı Yılı: 2004

Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

 

Puanlamalar

%66,7
%22,2
%0
%11,1
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

07.12.2008

Aşk, Edebiyat ve Ölüm

Adnan Binyazar kitabında kanser olan eşinin yaşam mücadelesini anlatırken, geçmişteki güzel günlere dönen bir öğretmeni anlatıyor. Bu geçmişte bazen platonik aşkları, bazen ihtilalleri, bazen aşkın ruh üzerine etkisini ve en çok da köklü bir sevgiyi okuyoruz. Adnan Binyazar düzgün ve akıcı Türkçesi ile romanlara, masallara ve şiirlere yaptığı atıflarla kitabı bir film gibi okutuyor. Kâh bu filmde güzel bir müzik giriyor, kâh bir masalın tatlı dünyasına dalıyorsunuz.

Kısacası kesinlikle okunması gereken bir kitap.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.