4/5 - 54 Kişi Yorum Yap
11,20 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Evrim Kuramı ve Mekanizmaları E-Kitap Açıklaması

Çağrı Mert Bakırcı, ODTÜ mezunudur ve ABD'de Texas Tech Üniversitesi'nde Evrimsel Robotik ve Algoritmalar ile Biyolojiden Esinlenen Mühendislik üzerine doktora yapmaktadır. Eğitim hayatı boyunca akademik olarak robotik, yapay zekâ, evrimsel biyoloji, nörobiyoloji ve hayvan davranışları (etoloji) ile ilgilenmiştir. 2000 yılından beri bilimle ilgilenmektedir, 2004 yılından beri bilim yazarlığı yapmaktadır. 2008 yılında ODTÜ Makina ve İnovasyon Topluluğu'nu, 2010 yılında Evrim Ağacı'nı kurmuştur. Bakırcı, Evrim Ağacı ekibi ile Türkiye'nin dört bir yanında, liselerde ve üniversitelerde toplamda binlerce kişinin katılımıyla, halka açık eğitimler düzenlemiştir. Bakırcı, Evrim Ağacı projesi dahilinde, evrimagaci. org sitesinde 400'den fazla popüler bilim makalesi yazmıştır. Evrim Ağacı'nın Facebook sayfasında on binlerce okuru bulunmaktadır. Evrim Ağacı'nın yürüttüğü çalışmalar, 2012 yılında akademik bir oluşum olan Avrupa Evrimsel Biyoloji Cemiyeti (ESEB) tarafından desteklenmeye layık görülmüştür. Evrim Ağacı bünyesinde Bakırcı'nın geliştirdiği tüm projeler, Türkiye'de evrimsel biyolojinin bilimsel temellerinin halk tarafından kolayca anlaşılabilmesini ve konuyla ilgili süregelen yanlış anlaşılmaların düzeltilmesini hedeflemektedir.
(Tanıtım Bülteninden)

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 295

Baskı Yılı: 2016

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 168

Baskı Yılı: 2014

Dili: Türkçe
Yayınevi: Evrensel Basım Yayın

 

Puanlamalar
%84,9
%1,9
%1,9
%1,9
%9,4
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

23.01.2016

Giriş

Bence bu kitap benim gibi Evrimi merak edip nereden başlayacağını bilemeyenler için iyi bir başlangıç kitabı olabilir.
Üstelik dili ve örnekleri de gayet iyi be yerinde.

06.11.2015

Sade ve anlaşılır bir dil

Giriş aşamasında herkesin anlayabileceği bir dil kullanıldığından dolayı konuya ilgi duyanlara evrim kuramını basitçe anlatıyor. Konuya yabancı olanlar için bence gerçekten iyi bir eser.

23.05.2015

Bir tavsiye

Evrim kuramı konusunda toplu bir bakış edinmek ve bu konudaki kafa karışıklıklarını gidermek adına çok faydalı bir kitap kanımca. Kitapta evrim kuramı, genetik çeşitliliği sağlayan mekanizmalar (mutasyon, eşeyli üreme, genetik göç vs. gibi) ve seçilim mekanizmaları (doğal seçilim, cinsel seçilim, akraba seçilimi) olarak iki genel başlıkta ele alınıyor. Konular elverdiğince yalın bir dille anlatılmaya çalışılmış. Belki, anlamayı kolaylaştıracak resimlere de içerikte yer verilmiş olsaydı çok daha iyi olabilirdi, zira bazı yerlerde anlatılan olguyu kafada canlandırmak güç olabiliyor.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.