idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 8 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (6)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (102)
  • Soru ve Cevap (0)

Kronik Kitap Bir Ömür Nasıl Yaşanır? - İlber Ortaylı

Gerçekten bir ömür nasıl yaşanır? Hemen herkes için bilinmezliklerle dolu olan bir hayatı nasıl yaşamak gerektiği, yüzyıllardır akılları kurcalayan bir soru. İlber Ortaylı, engin deneyim ve bilgileri, geniş ufkuyla bu soruya öneriler getiriyor. Bir Ömür Nasıl Yaşanır? kitabı, özellikle ilk gençlik çağındaki okuyucular için önemli bir rehber niteliği taşımakla birlikte her yaştan okuyucunun kendisini geliştirmesine katkı sağlayacak eserler arasında yer alıyor. Gelin, bir ömre nelerin sığdırılabileceğini ve hayatı nasıl yaşamak gerektiğini sorgulayan kitabın içeriğine birlikte bakalım.

 

"Bir Ömür Nasıl Yaşanır?" adlı kitabı neden okumalısınız?

Bir tarih profesörü, akademisyen ve yazar olan İlber Ortaylı'nın kendi kişisel yaşamından hareket ederek ortaya koyduğu önerilerden oluşan Bir Ömür Nasıl Yaşanır?, hayat yolculuğunuzda bir başucu kitabı olma niteliği taşıyor. Eserin İlber Ortaylı tarafından kaleme alınan ön sözünde yazar, "Olgun ve bilge bir çehre edinmeniz" dileğinde bulunuyor ve okuyucusuna yaşadığı hayatın ona öğrettiklerini ustaca dile getiriyor. Soru cevap şeklinde ilerleyen kitapta çeşitli tavsiyelerden oluşan toplam sekiz bölüm yer alıyor. Kitabın ustaca planlanan bölümleri, her an farklı bir bakış açısı yakalamanızı sağlıyor. İyi yetişmekten doğru çalışmaya; okuma, dinleme, izleme gibi aktivitelerden nasıl seyahat edileceğine dek yaşama dair pek çok konunun yer alındığı kitap; hayatınızın belirli dönemlerinde ihtiyaç duymanız hâlinde tekrar tekrar okuyabileceğiniz, zengin bir entelektüel birikime sahip ustanın nasihatlerinden oluşuyor. Siz de hayata bakış açınızı değiştirecek eseri okuyabilir, yaşamınıza yön verebilmeniz için kafanızı kurcalayan sorulara cevap arayabilirsiniz.

 

Bunları biliyor muydunuz?

"Bir Ömür Nasıl Yaşanır?" kitabının Prof. Dr. İlber Ortaylı ile gazeteci Yenal Bilgici arasında geçen röportajın kitap hâline getirilmesiyle ortaya çıktığını biliyor muydunuz? Kitap, söyleşi türünde yazılmış olduğu için sanki İlber Ortaylı karşınıza geçmiş öğütler veriyor gibi hissettirir. 288 sayfadan oluşan eser, Kronik Kitap imzası taşır. Kitabın sunuş kısmını Yenal Bilgici yazar. Akıcı üslubuyla bir solukta okunan Bir Ömür Nasıl Yaşanır?, 2019 yılında yayımlanır. Kitabın editörlüğünü Can Uyar yaparken kapak tasarımı Kutan Ural elinden çıkar.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Saygın bilim insanlarından biri olan Prof. Dr. İlber Ortaylı'nın "Bir Ömür Nasıl Yaşanır?" isimli eserini okuduktan sonra yine gazeteci Yenal Bilgici ile söyleşi formatında kaleme alınan "İnsan Geleceğini Nasıl Kurar" adlı eserini de okuyabilirsiniz. Bunların dışında pek çok esere daha imza atan Ortaylı'nın "Eski Dünya Seyahatnamesi", "Defterimden Portreler", "Gazi Mustafa Kemal Atatürk", "Türkiye'nin Yakın Tarihi", "Zaman Kaybolmaz" ve "Yakın Tarihin Gerçekleri" isimli kitaplarına da göz atabilirsiniz.

 

Katkıda Bulunanlar
Yazar:İlber Ortaylı
Söyleşi:Yenal Bilgici

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.