4/5 - 152 Kişi Yorum Yap
10,50 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Ürün Açıklaması

Zorba, Yunanlı ünlü yazar Nikos Kazancakis'in olgunluk dönemi ürünü (1946). Ağır ve suskunlukla yüklü geçen karanlık bir dönemin tadı buruk ilk meyvesi. Nikos Kazancakis, çağdaş Yunan edebiyatının ancak buzlucam ardından seçilebilen, tedirgin ve büyük kişiliklerinden biri olarak çok tartışıldı, yanlış bilindi, az sevildi. Zorba adlı bu romanı, onun kendisiyle giriştiği bir tür sessiz hesaplaşma sayılabilir. Geçmişin, elden kayıp giden zamanın ve insanın temel yanılgılarının bir kez daha gözden geçirilmesidir bu roman. Zorba aracılığıyla Kazancakis özyaşamının yenilgiler ve soru işaretleriyle dolu bir bilançosunu çıkarır. Bu bağlamda ele alınınca, bu roman, Zorba ile yazarın yaşam öykülerinin çizili sınırları arasında sonsuz atkı ve çözgülerle sokunmuş büyülü bir kumaştır, denebilir; baştan sona sürekli bir arayışı, sonu gelmez çabaları yansıtan bir kanaviçedir; insanı arayışın serüvenidir...

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 335

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

 

Puanlamalar

%77,2
%13,4
%5,4
%2
%2
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

10.07.2020

*

Daha önce okumuş olmayı dilerdim

08.07.2020

Harika

Son zamanlarda okuduğum en güzel ve etkileyici kitap...

06.07.2020

Kahramanınız olacak

Hayatı ciddiye almadan bir o kadar da derinden yaşayan bir karakter. Bu kitabı okuyanlara Jack London - Martin Eden'i okumalarını da tavsiye ederim.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.