0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
2,25 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Ürün Açıklaması

Bilmeceler kültürümüzün en güzel hediyesidir bize. Bilmeceler ile zekâmız kıvraklaşır, beynimizin çalışma kapasitesi artar.

Bilmeceler çok eskilerde, savaşlarda karşılıklı sorularak, savaşmadan bilen tarafın galip geldiği, kan dökmeden savaş kazanılan bir bilgi yarışması olarak da kullanılmıştır.

Masallarda sıkça rastlanan dev veya başka yaratıkların bilmecemsi soruları, padişahların kızlarını verecekleri kişilere bilmece sorarak bilgi yarışı yapmaları, birçok mitolojik olaylarda bilmecelerin çözümüyle olayın iyi bir şekilde sonuçlanması, bilmecenin eski toplumlardaki önemini göstermektedir.

Değişen toplum yapısı ve yeni eğlence araçlarının gelişmesi sonucu unutulmuş görünse de çocuklar arasında olduğu gibi kırsal alanlarda çeşitli nedenlerle toplanan yetişkinler arasında bilmece sorma geleneği sürmektedir.

O halde şimdi vakit kaybetmeden, beynimizi parıldatacak bilmeceleri okumaya başlayalım. Ne dersiniz?

Format: epub32x32.png

Sayfa Sayısı: 37

Baskı Yılı: 2015

Dili: Türkçe
Yayınevi: Az Kitap

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.