9,00 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Şifrelerden Sembollere Dan Brown E-Kitap Açıklaması

Dan Brovvn'ın yıldızı Da Vinci Şifresiile parlamıştı. Kitap hem çok satmış hem de birçok tartışmaya neden olmuştu. Kayıp Sembolün de benzer bir etkisinin olduğunu söylemek mümkün. Kitap için, bir tür New Age propaganda broşürü denilebilir. Saçma bir tarih kurgusu, yanlış bile sayılamayacak sözde bilimsel iddialarla birlikte okuyucuya sunuluyor.Şifrelerden Sembollere Dan Brown, bu a ki id ışı 11 klara karşı bir tür toplumsal panzehir. Alâeddin Şenel, Enis Doko, Hakan Çörekçioğlu ve Haluk Hepkon, Dan Brovvn'ın sahte bilimini ve sözde alternatif tarihini aklın ve Aydınlanma'nın ışığında enine boyuna inceliyor.
Şifrelerden Sembollere Dan Brown'\ okurken içinde yaşadığımız dünyada giderek yaygınlaşan komplo teorileri, ezoterizm ile Aydınlanma ve bilim düşmanlığı hakkında da fikir sahibi olmak mümkün.

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 184

Baskı Yılı: 2009

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 129

Baskı Yılı: 2010

Dili: Türkçe
Yayınevi: Kırmızı Kedi

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

22.12.2015

panzehir

new age, postmodernizm ve bir sürü çağcıl(!) saçmalık bilim ve edebiyatı esir alınıyor. tarihi ve bilmi bilinen 5000 senelik rotasından çıkarmayı amaçlayan bu akımın en çok satanı Dan Brown. ´´Tarih bildiğimiz gibi değil, bir sürü örgüt var, gizli örgütler var, şovalye ruhlu gizli örgüt üyeleri sayesinde ayakta kalabiliyoruz ,düzen kötü niyetli gizli örgütlerin işlettiği bir şey ´´ ve daha neler neler...Açıkçası bilim ve sanatın tehlikede olduğu, bu deli saçması akımların kitlelerin zihnini bulandırarak tarih , sanat ve bilmi rotasından çıkarmayı, moderniteyi yavaşlatmayı amaçladığını bilmeyen çok kişi var. Dan Brown ustaca yazıyor, sürükleyici kurgular, gizli örgütler, şifreler...Ve ciddi bir hayran kitlesine sahip. Okunmamalı demiyorum ve ben de tüm kitaplarını okudum. Dan Brown bir zehir ve tek başına alınırsa bir köreltici bir zehir. O nedenle panzehriyle bilirkte okunmalı . Bu kitap da etkili bir panzehir.

12.04.2011

Çok komik

Uğraşıp eser vermek yerine bi esere böyle saldırıyor olmamız çok komik! Bu eleştiri türünde bir kitap anlıyorum, fakat yıllardır yok metal fırtına aldatmacası, yok harry potter faciası, yüzüklerin efendisi rezaleti falan filan bir sürü kitap çıktı böyle. Yazarlar böyle kitapları yazarken bir kurgu hazırlayıp bunu okuyuculara sunuyor, kurguyu beğenmeyebilirsiniz. Ama görünen o ki 21. yüzyıl insanı gerçek dışı kurguları seviyor ve okuyor ki bu bahsettiğim yazarların dünya literatüründeki popülerliği ortada. Gelgelelim komik olan noktaya. Komik olan bu yazarların ününden yararlanıp onun okuyucu kitlesinden ve kitlesi karşıtlarından bir parça okur çalabilimek uğruna bu yazarları eleştirmek...

09.01.2010

Dan Brown Ekonomisi

İnsanları bu kadar kendine bağlayan ve okurken güzel zaman geçirten bir yazar neden bu kadar hunharca eleştirilir ve yazdığı kitaplar üzerinden sözde araştırmacılar tarafından asalakça bir rant elde edilir anlamak mümkün değil.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.