3,5/5 - 6 Kişi Yorum Yap
10,00 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Northanger Manastırı E-Kitap Açıklaması

Jane Austen, gündelik yaşamdaki sıradan insanı, gerçekçi bir bakış açısıyla ele alarak romanı "modern" bir türe dönüştüren ilk yazar olarak kabul edilir. Austen, romanlarında İngiliz orta sınıf yaşamının detayları, evlilik, aile, miras gibi konuları, yarattığı olağanüstü kadın karakterlerle toplumsal çevreleri arasındaki gerilimi ustalıkla yansıtır.
Jane Austen'ın 1797-98 yıllarında yazdığı ancak ölümünden bir yıl sonra 1818'de yayımlanan romanı Northanger Manastırı, iddiasız ve pek de büyük bir servet sahibi olmayan genç Catherine Morland'ın ailesinden uzakta geçirdiği Bath tatilinde sosyal yaşamın girift ilişkileri ve aşkla tanışmasının hikâyesi. Austen'ın her zamanki sivri dilli mizah anlayışı ve zeki ve ironik kurgusuyla kaleme aldığı Northanger Manastırı, aynı zamanda evliliğin aşktan ziyade servetle ilişkilendirilmesinin ve zamanında hafifsenen roman türünün kadınla özdeşleştirilmesinin de bir eleştirisi.

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 265

Baskı Yılı: 2009

Dili: Türkçe
Yayınevi: Turkuvaz

 

Puanlamalar
%50
%16,7
%33,3
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

15.12.2009

Austen hayranlarına!

Karakter analizleri çok başarılı, anlatım güçlü ve neşeli. İyi bir kitap okumak isteyenlere şiddetle tavsiye ederim.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.