Kafes

Yazar : Josh Malerman
Yayınevi : İthaki Yayınları

3,5/5 - 65 Kişi Yorum Yap
2014'ün en çok ses getiren, haftalarca kendi türünde Amazon'da 1 numarada kalan, 16 ülkeye satılan ve Universal Studios'un film haklarını aldığı Kafes, şimdi Türkçe çevirisiyle raflarda! This Is Horror Ödülü - En İyi Roman Michigan No ... Tamamını gör
16,35
ya da
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Ürün Açıklaması

2014'ün en çok ses getiren, haftalarca kendi türünde Amazon'da 1 numarada kalan, 16 ülkeye satılan ve Universal Studios'un film haklarını aldığı Kafes, şimdi Türkçe çevirisiyle raflarda!

This Is Horror Ödülü - En İyi Roman
Michigan Notable Book Ödülü
Bram Stoker Ödülü - En İyi İlk Roman Finalisti
Goodreads En İyi Korku Romanı Finalisti
James Herbert Korku Ödülü Finalisti
Shirley Jackson Korku Ödülleri Finalisti

"Bir oturuşta ve parmakların arasındaki çıtırtılar hissedilerek okunması gereken bir kitap. Buna benzer bir korku öyküsü şimdiye kadar hiç anlatılmadı. Josh Malerman bu işi biliyor."
-Hugh Howey-

"Çok iyi, çok başarılı ve doğrudan yazılmış büyük bir takdirle okuduğum çarpıcı bir roman. Josh Malerman, işini hızlı konuşan ve ne yaptığını bilen bir meleğin edasıyla yapıyor."
-Peter Straub-

"Tüyler ürperten bir ilk kitap. Malerman okuyucuyu soğukkanlı ve acımasız anlatımıyla diken üstünde tutuyor. Hitchcock'un Kuşlar'ı, Stephen King'in en iyi işleri ve Jonathan Caroll'la karşılaştırılmayı hak eden sarsıcı bir macera."
-Kirkus Reviews-

"Stephen King hayranları bayılacak."
-Publishers Weekly-

Dışarıda bir şey var…

Görülmemesi gereken korkunç bir şey… Ona atılan bir bakış kişiyi ölümcül bir deliliğe sürüklüyor. Ne olduğunu ve nereden geldiğini ise kimse bilmiyor.

Malorie ve iki çocuğu, olayların başlangıcından beş yıl sonra hayatta kalmayı beceren bir avuç insan arasındaydı. Nehrin kenarındaki terk edilmiş bir evde çocuklarıyla yaşayan Malorie, ailesinin güvende olabileceği bir yere gitmenin hayalini kuruyordu. Fakat onları bekleyen yolculuk tehlikelerle doluydu. Tek bir yanlış hamle ölümlerine yol açabilirdi. Ve onları takip eden bir şey vardı.

Bu bilinmeyene doğru gözbağının karanlığında yaptığı yolculukta Malorie sık sık geçmişi hatırlıyordu. Bilinmez tehlikenin karşısında bir araya gelerek hayatta kalmaya çalışan, kendisini de aralarına kabul ederek onu da kurtaran ev arkadaşları teker teker aklına geliyordu: Bir zamanlar yabancı olan bir grup insanın birer birer kapısını çaldığı evde kurdukları ortak hayat... Ancak sağ kalan ve kapılarını çalan insanlar arttıkça ortaya yüzleşmeleri gereken bir soru çıkmıştı: Herkesin aniden delirdiği bir dünyada kime güvenilebilirdi?
(Tanıtım Bülteninden)

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 336

Baskı Yılı: 2016

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 238

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: İthaki Yayınları

 

Puanlamalar

%51,6
%25
%7,8
%7,8
%7,8
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

17.02.2019

Kafes

Kitabı okuduğum sıralarda bir diziye tutuldum "The Walkig Dead". İkisi bir arada daha ürkütücü ve sinir bozucuydu. Birinde kendine veya çevrendekilere zarar vermemek için gözlerini hiç açmaman gerekiyor. Diğerinde karşına çıkanları görmende bir sakınca yok ama sana yaklaşmalarına izin vermemen gerekiyor. Kitap biteli oldu, yenileri var sırada ama öyle bir noktada son buldu ki, aklımda soru işaretleri kaldı. Sahi devamı gelecek mi?"Dışarıda bir şey var.Görülmemesi gereken korkunç bir şey… Ona atılan bir bakış kişiyi ölümcül bir deliliğe sürüklüyor. Ne olduğunu ve nereden geldiğini ise kimse bilmiyor."

08.02.2019

Müthiş*-*

Bu dünyada gözünüzü açık tutarsanız en büyük korkunuzu görüyorsunuz. Ve sizi ölü olarak buluyorlar. İnanır mısınız? Tek suçunuz görmek... Muazzam bir kitap. Yazarın en güzel kitabıdır. Malorie,iki çocuğuyla hayatın kıyısında yüzerken başına gelecekler sizi korkutabilir. Alın aldırın... Bu kitap kaçmaz... Kitaplığımın favori kitaplarındandır. Ve muhteşem sonu ile aklıma kazınmıştır. Sakın gözlerini açma. *-*

17.02.2018

muhteşem

son yıllarda okuduğum en iyi en sürükleyici kitap! elinizden birakmadan bitirmek isteyeceksiniz...