E-Kitap
Aşk ve Gurur
27,50 TL

Elektronik kitap ürününüzü Kobo cihazlarından veya Kobo uygulamasından okuyabilirsiniz. Fiziki teslimat olmayacaktır.

Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?
Satın aldığım E-Kitaplarımı iade edebilir miyim?
E-Kitap iadesi olmayan bir dijital üründür. Ancak ürünün ayıplı olması halinde (içerik problemleri, teknik sorunlar vb) cayma hakkı kullanılabilir.

Aşk ve Gurur E-Kitap Açıklaması

Aşk ve Gurur, taşralı bir beyfendinin kızı olan Elizabeth Bennett ile varlıklı ve soylu toprak sahibi Fitzwilliam Darcy arasındaki çatışmayı anlatır. Gerçi Jane Austen bu iki karakteri birbirlerinin tuzağına düşmüş kişiler gibi sunar, ama "ilk izlenim"i tersine çevirmekte gecikmez: Soyluluk ve servetten kaynaklanan "gurur" ile elizabeth'in ailesinin soylu olmayışı karşısında beslediği "önyargı", Darcy'yi mesafeli davranmak zorunda bırakır. Elizabeth'in davranışında da hem özsaygının uyandırdığı "gurur", hem de Darcy'nin züppeliği karşısındaki "önyargı" etkili olur. Zeki ve coşkulu Elizabeth yalnızca Austen'ın en çok sevdiği kadın kahramanı değil, aynı zaman bütün İngiliz edebiyatının en çok ilgi uyandıran kadın roman kişiliklerinden biridir.

Sıradan insanların günlük yaşamlarını işleyerek romana ilk kez belirgin bir modern nitelik kazandıran Austen'ın en sevilen romanlarından biri olan Aşk ve gurur'u, Nihal Yeğinobalı'nın yetkin Türkçesiyle sunuyoruz.

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 444

Baskı Yılı: 2016

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 363

Baskı Yılı: 2007

Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

06.06.2020

harika

herkesin okuması gereken sürükleyici bir kitap konusu bir çok filme uyarlanmış bu roman ingilterede geçiyor orjinal konusuyla bugün bile filmlere rahatlıkla uyarlanabiliyor

10.02.2010

Çok güzel bir aşk romanı

Herkesin okuması gereken çok güzel bir aşk romanı. Konusu birçok filme uyarlanmış bu roman 18. yy sonlarında İngiltere´de geçiyor fakat orijinal konusuyla bugün bile filmlere rahatlıkla uyarlanabiliyor. En son Asi dizisininde işlnemişti sanırım. Yanlış anlaşılmalar sonucu yaşanan aşk acısının yanı sıra, zengin ile yoksul arası aşk ilişkileride anlatılıyor romanda.

08.06.2009

harika

Okuduğum en güzel aşk romanlarından biriydi.. Austen kitaptaki duyguyu okuyucuya çok iyi yansıtmış

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.