4,5/5 - 31 Kişi Yorum Yap
12,75 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Ürün Açıklaması

İngiltere'de XIX. yüzyılın ikinci yarısı, "Victoria Dönemi" olarak adlandırılan bu dönem, orta sınıfın yükselişini, gösterişli yaşamların moda oluşunu simgeler. Brontë kardeşler, kadının edebiyatla uğraşmasının hoş görülmediği bu yıllarda, önce bir erkek kimliğiyle şiirler, sonra kendi adlarıyla klasikler arasında yer alacak üç önemli romana imza atmıştır. Emily Brontë 1848'de öldüğünde dünya edebiyatının en güzel romanlarından birini, Uğultulu Tepeler'i bırakmıştır ardında. Bu Victoria dönemi romanı, kimine göre dünyanın gelmiş geçmiş en büyük aşk romanı, kimine göre her okunuşunda değişik tatlar veren çağlar ötesi bir eser, ya da insanın içine işleyen bir anlatımla dile getirilmiş uzun bir şiirdir.

Ölümünden bir yıl önce bitirdiği Uğultulu Tepeler'deki kişilerin yalnızca hayal ürünü kişiler olmadığı, Brontë'nin çevresindeki gerçek kişilerden derin izler taşıdığı da bir gerçektir. Sevgi, kin, nefret, öç alma tutkusu gibi güçlü duygularla örülü bu gençlik öyküsü, patladı patlayacak bir cinsellikle doludur. Daha otuz yaşındayken veremden ölen, son derece duyarlı, hiç evlenmemiş bu genç kadın yazar, tüm canlılığıyla bu romanda vardır. Okuyanın yaşına, deneyimlerine ve duyarlılığına göre değişkenlik gösteren, farklı zamanlarda okunduğunda değişik tatlar veren, tekrar tekrar okuma isteği uyandıran bir başyapıt.

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 416

Baskı Yılı: 2016

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 335

Baskı Yılı: 2012

Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

 

Puanlamalar

%93,5
%0
%3,2
%3,2
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

16.08.2018

Değerli bir eser

Kitabın çevirisi gayet güzel bu konuda bir şüpheye yer yok diye düşünüyorum.Kitaptaki olaylar uzun bir süreci kapsıyor. Karakterler de bu uzun yıllar boyunca değişim geçiriyor kendi içlerinde. Ama biri hariç. Heathcliff, o uzun yıllar boyunca o nefretle nasıl yaşayabildi anlayamadım doğrusu.Edebi değeri yüksek, okunması gereken bir eser.

13.03.2016

Çeviri

Bu çeviriyi şahsen pek beğenmedim ben. Metni anlamamı etkilemedi ama bazen cümlelerin kurulma şekli çok kötü gelmişti

21.06.2014

Yaşayarak okuyacaksınız

Normalde polisiye seven biri olarak nadir olarak okuduğum klasiklere bu kitapla bir başlangıç yapmak istedim. Kitabın başlarını çok da keyifli okumasam da kitabın psikolojik atmosferi beni devam etmeye itti. Bir kitap en az sizi bu kadar hüzünlendirirken mutlu edebilir. Karakterlere ve altını çizdiğim pek çok söze aşık oldum. Bu kadar yetenekli bir yazarın erken ölmesi yazık olmuş ancak işini zirvede bırakması da bence mükemmel olmuş. Yıllar sonra okursam tekrar aynı tadı alabileceğimde eminim. Gotik havası muhteşem!!!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız