E-Kitap
Uğultulu Tepeler
25,00 TL

Elektronik kitap ürününüzü Kobo cihazlarından veya Kobo uygulamasından okuyabilirsiniz. Fiziki teslimat olmayacaktır.

Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?
Satın aldığım E-Kitaplarımı iade edebilir miyim?
E-Kitap iadesi olmayan bir dijital üründür. Ancak ürünün ayıplı olması halinde (içerik problemleri, teknik sorunlar vb) cayma hakkı kullanılabilir.

Uğultulu Tepeler E-Kitap Açıklaması

İngiltere'de XIX. yüzyılın ikinci yarısı, "Victoria Dönemi" olarak adlandırılan bu dönem, orta sınıfın yükselişini, gösterişli yaşamların moda oluşunu simgeler. Brontë kardeşler, kadının edebiyatla uğraşmasının hoş görülmediği bu yıllarda, önce bir erkek kimliğiyle şiirler, sonra kendi adlarıyla klasikler arasında yer alacak üç önemli romana imza atmıştır. Emily Brontë 1848'de öldüğünde dünya edebiyatının en güzel romanlarından birini, Uğultulu Tepeler'i bırakmıştır ardında. Bu Victoria dönemi romanı, kimine göre dünyanın gelmiş geçmiş en büyük aşk romanı, kimine göre her okunuşunda değişik tatlar veren çağlar ötesi bir eser, ya da insanın içine işleyen bir anlatımla dile getirilmiş uzun bir şiirdir.

Ölümünden bir yıl önce bitirdiği Uğultulu Tepeler'deki kişilerin yalnızca hayal ürünü kişiler olmadığı, Brontë'nin çevresindeki gerçek kişilerden derin izler taşıdığı da bir gerçektir. Sevgi, kin, nefret, öç alma tutkusu gibi güçlü duygularla örülü bu gençlik öyküsü, patladı patlayacak bir cinsellikle doludur. Daha otuz yaşındayken veremden ölen, son derece duyarlı, hiç evlenmemiş bu genç kadın yazar, tüm canlılığıyla bu romanda vardır. Okuyanın yaşına, deneyimlerine ve duyarlılığına göre değişkenlik gösteren, farklı zamanlarda okunduğunda değişik tatlar veren, tekrar tekrar okuma isteği uyandıran bir başyapıt.

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 416

Baskı Yılı: 2016

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 335

Baskı Yılı: 2012

Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

30.05.2020

Bir Klasik

Kitap olaylar ve tepkiler dolayısıyla dönemi çok iyi anlatan bir eser.Duygular özellikle “nefret” inanılmaz işlenmiş.Son bölüm kitabın başında yer aldığından biraz karışık gibi görünsede okudukça olaylara hakim oluyorsunuz.Karakterlere nefret ,acıma gibi duygular besleyebileceğiniz bir kitap.Bu arada kitap bir gotik kategorisinde de incelenmeye değer.

16.08.2018

Değerli bir eser

Kitabın çevirisi gayet güzel bu konuda bir şüpheye yer yok diye düşünüyorum.Kitaptaki olaylar uzun bir süreci kapsıyor. Karakterler de bu uzun yıllar boyunca değişim geçiriyor kendi içlerinde. Ama biri hariç. Heathcliff, o uzun yıllar boyunca o nefretle nasıl yaşayabildi anlayamadım doğrusu.Edebi değeri yüksek, okunması gereken bir eser.

13.03.2016

Çeviri

Bu çeviriyi şahsen pek beğenmedim ben. Metni anlamamı etkilemedi ama bazen cümlelerin kurulma şekli çok kötü gelmişti

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.