idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (4)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (17)
  • Soru ve Cevap (0)

Günlük hayatınızda karşılaştığınız sıradan hayatları olan insanları, merakla okumanızı sağlayan bir yazarla daha önce hiç tanıştınız mı? Olağanüstü özellikleri olmayan, hayatı uçlarda yaşamayan normal bir adamın dramını merakla bir çırpıda okurken tadı damağınızda kalan edebî zevki tattığınız oldu mu mesela? Eserlerini ustalıkla kaleme alan Ayfer Tunç'un, Aziz Bey Hadisesi adlı kitabı, tüm kurgusu ve akıcılığı ile okuru içine çeken tam da böyle bir eser. Kurmaca metin okumayı sevenlerin çok beğeneceği, yalın ve kuvvetli üslubu olan Ayfer Tunç'un, okumakta niçin geç kaldığınızı sorgulatacak Aziz Bey Hadisesi adlı kitabını kısaca inceleyelim.

 

"Aziz Bey Hadisesi" adlı kitabı neden okumalısınız?

Ayfer Tunç'un hikâyeyi sondan başlattığı Aziz Bey Hadisesi adlı kitabında, Aziz Bey adlı başkarakterin dramına tanıklık ediliyor. Olaylar Aziz Bey'in Maryam'a olan aşkı ile başlıyor ve Aziz Bey'in hayatını Maryam'a duyduğu aşk şekillendiriyor. Sevdiği kadının peşinden Beyrut'a giden Aziz Bey, arkasında paramparça ettiği ailesini bırakıyor. Beyrut'ta Maryam'dan beklediği ilgiyi göremeyen ve terk edilen başkahraman hayal kırıklıkları ile ailesinin yanına döndüğünde evinde bıraktığı acı tablo ile karşılaşıyor. Dedesinden kalan tambur ile hüzünlü parçalar icra ederek geçimini sağlamaya çalışan dikbaşlı, hırçın biri olan Aziz Bey, Vuslat adında bir kadın ile evleniyor. Yaşadığı hayatın ve yanlış seçimlerin onu nereye götüreceğini bilmeyen Aziz Bey'i neler bekliyor? Bir solukta bitireceğiniz, toplam 88 sayfadan oluşan Aziz Bey Hadisesi adlı kitabı, daha önce okumadığınız için pişman olabilirsiniz.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Türk edebiyatında önemli bir yere sahip olan Ayfer Tunç'un; roman, öykü, senaryo, eleştiri ve radyo tiyatrosu gibi farklı türlerde eserler kaleme aldığını ve birçok farklı ödüle layık görüldüğünü biliyor muydunuz? Edebiyatın ustalıkla çizilmiş karakterlerinden biri olan Aziz Bey'in ilgi çekiciliğini sıradanlığında gizleyen Ayfer Tunç; etkileyici cümle yapıları, sürükleyici üslubu ile Aziz Bey Hadisesi adlı eserinde okurlarını derinden etkilemeyi başarır. Yazar, usta betimlemeleri ile okuruna görsel bir şölen de sunar. Aziz Bey Hadisesi adlı kitabın Can Yayınları'ndan ilk baskısı 2006 yılında yapılır. Aziz Bey'in tamburundaki hüznü okurlarına dinleten, o sesleri kurduğu cümlelerle âdeta okurlarının içlerinde duyuran Ayfer Tunç'un Aziz Bey hadisesi adlı kitabını çok beğeneceksiniz.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Ayfer Tunç'un Aziz Bey Hadisesi adlı kitabını beğendiyseniz aynı yazarın kaleminden çıkan; Kapak Kızı, Bir Maniniz Yoksa Annemler Size Gelecek ve Evvelotel Saklı adlı kitaplarına da göz atabilirsiniz.

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.