Konu Anlatımlı Testler Ve Soru Bankaları 

Sınavlara kolaylıkla hazırlanmanıza imkân sağlayan test ve soru bankaları, güncelleştirilmiş müfredatlara göre düzenlenmiş son halleriyle idefix sayfalarındaki yerini buluyor. Eğitimin en önemli basamaklarından biri olan sınavlara hazırlanırken birçok yayınevi tarafından hazırlanmış test, soru bankası ve yaprak test kitapçıklarına, idefix sayesinde kolayca ulaşmak mümkün. Her türde zengin edebiyat ve kişisel gelişim eserlerinden ders kitaplarına kadar birçok çeşitteki ürüne ulaşabileceksiniz.

Her Sınıf İçin Farklı Test Ve Soru Uygulamaları 

1. sınıftan başlayarak her sınıfa uygun olarak hazırlanan test soruları ve soru bankaları, hızlı soru çözebilme ve konuyu anlayarak ilerleme fırsatı sağlayan anlatımlı içeriklerden oluşuyor. İlkokul 1. sınıf anlatımlı soru kitapçıklarının yanı sıra özel yetenekli çocukların üstün öğrenme seviyelerine hitap eden test kitapları, hızlı öğrenme yeteneklerine göre tasarlanıyor.

İkinci sınıf öğrencilerinin yetenek, beceri ve öğrenme seviyelerine uygun biçimde hazırlanmış genel yetenek soru kitapları, öğrencilerin sayısal, şekilsel ve sözel yeteneklerinin ölçülmesine yardımcı olan sorulardan oluşuyor. Bununla birlikte tüm dersleri kapsayan ve tüm dersler için soru içeren test kitapları da öğrencilerin hem ikinci sınıfta hem de gelecek sınıf derslerinde kaynak olarak kullanabileceği zengin konu içeriklerine sahip bulunuyor.

Matematik soru bankası kitapları, 3. sınıftan başlayarak her sınıf için ayrı ayrı yayımlanıyor. Çocukların matematiksel gelişimlerine katkı sağlayan ve anlayarak öğrenmelerini destekleyen test ve soru bankası kitapları, öğrencilerin bilgilerini ölçme ve değerlendirmede eğitimci ve velilere büyük kolaylıklar sağlıyor. Çocuğun bilgi seviyesinde hangi aşamada olduğunu anlamayı kolaylaştıran test kitapları, güncel müfredata ve sınav sistemlerine uygun özellikler taşıyor.

Bilgiyi öğrenmede ezbercilikten uzak ve gelişmeye açık bir sistem sunan konu anlatımlı test kitapları, öğrencinin bilgi dağarcığına katkı sağlamayı amaçlıyor. Tarih soru bankası, konu anlatımlı testler ve yaprak testler, öğrencinin içinde bulunduğu her fırsatta öğrenmesine ve değerlendirmesine olanak sağlıyor. Kategori başlığı altında sayısal ve sözel derslerin ayrı ayrı değerlendirme için sınıflandırıldığı test kitapları ve tüm ders branşlarını kapsayan soru bankası kitapları birçok çeşidiyle idefix tarafından sunuluyor.

Kariyer Planlamada Etkili Sınav Soru Bankaları 

Akademik ilerleme aşamalarında ve eğitimin tamamlanmasından sonra kariyer planlanırken tabi olunan sınavlarda, en büyük yardımı alabileceğiniz soru bankaları ve test kitapları da idefix'in zengin ürün çeşitliliği arasında yer buluyor. KPSS, ALES ve DGS gibi birçok önemli sınav sistemi için güncel soru sistemlerine göre tasarlanmış soru bankası kitapları, sınavlara hazırlanmada önemli faydalar sağlıyor.

Her yıl binlerce kişinin başvuru yaptığı KPSS, çeşitli branşlarda sınav sorularından oluşan kapsamlı bir sınav türü olarak kamu personeli seçiminde önemli bir işleve sahip bulunuyor. Coğrafya, tarih, matematik ve genel kültür gibi oldukça zengin başlıklar altında yapılan sınav oturumlarında sorulan çıkabilecek sorular, KPSS soru bankası ve konu anlatımlı test kitaplarında yer alıyor. Soru kitapları, ayrı ayrı konu başlıkları ile ya da tüm konuları içeren tek kitap halinde tercih edilebiliyor. Ayrıca, test ve soru bankası kitaplarının dışında, yaprak test kitapçıkları da her fırsatta soru çözebilmeye imkan sağlayan pratik bir kullanım kolaylığı sağlıyor.

Akademik kariyer planlamasında önemli bir aşama olan ALES sınavı için soru çeşitlerini içeren soru bankası kitapları da kategorinin önemli bir bölümünü oluşturuyor. Akademik personel sınavlarına ve lisans üstü eğitime girişte önemli bir kategoriyi oluşturan ALES soru bankası kitapları, bu güne kadar sınavlarda çıkmış ve çıkabilecek soruları içeren zengin bir çeşitlilikte hazırlanıyor.

Ön lisans eğitimi tamamlandıktan sonra lisans programına geçişi sağlayan DGS sınavı için hazırlanan DGS soru bankası kitapları ve yaprak testler, öğrencilerin bilgilerini ölçmede ve tespitte önemli işlev sağlıyor. Konu anlatımlı test kitapları ve soru bankası kitaplarının yanı sıra yaprak testler de sınavlara hazırlanmada büyük kolaylık sağlıyor.

Sınava hazırlık ve derslere kaynak teşkil eden anlatımlı soru kitaplarının yanı sıra kategoride birçok faydalı ve öğrenmeyi destekleyen test kitabı çeşidi de bulunuyor. Yazılı anlatımı destekleyen görsel materyallerin de bazı soru bankası kitaplarında kullanıldığı zengin içerikler, tüm sınavlara hazırlık aşamalarında başarıyı desteklemeyi amaçlıyor.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.