Sınava
hazırlanırken
doğru tercih
idefix.com'da!

 

YKS

YKS KİTAPLARI

KPSS

KPSS KİTAPLARI

YDS

YDS KİTAPLARI

LGS

LGS

ÜNİVERSİTE
DERS KİTAPLARI

üniversite ders kitapları

SINIF BAZINDA
EĞİTİM KİTAPLARI

Sınıf bazında eğitim kitapları

DGS

DGS KİTAPLARI

ALES

ALES KİTAPLARI

ÖABT

ÖABT KİTAPLARI

SPK/SPF

SPK/SPF KİTAPLARI

SMMM

SMMM KİTAPLARI

AÖF

ÖAF KİTAPLARI

TUS

TUS KİTAPLARI

TOEFL

TOEFL KİTAPLARI

IELTS

IELTS KİTAPLARI

YABANCI DİL EĞİTİM KİTAPLARI

YABANCI DİL EĞİTİM KİTAPLARI

Sınav Kitapları

YKS

Üniversiteye girişte en önemli sınav olan YKS’ye yeni mezun ve tekrar şansını denemek isteyen binlerce öğrenci başvuruyor. Bu sınav; Türkçe, matematik, sosyal bilimler ve fen bilimlerinden oluşan temel yeterlilik ile sözel, sayısal ve eşit ağırlık gruplarına göre ayrılan ve AYT adı verilen iki kısımdan oluşuyor. Bu önemli sınava hazırlanırken ise en büyük yardımcınız her ders için ayrı konu anlatımlarının yanı sıra pek çok test ve geçmiş yıllarda çıkmış soruları kapsayan YKS kitapları oluyor. Tamamını Gör

KPSS

Genel yetenek ve genel kültür olmak üzere iki gruptan oluşan kamu personelliğine yönelik KPSS; coğrafya, matematik, tarih gibi oldukça geniş bir içeriğe sahip bir sınav. Aynı zamanda edebiyat, dünya tarihi, siyaset gibi konularda genel kültür sorularını da içeriyor. KPSS’ye yönelik sınava hazırlık kitapları, konu anlatımlarının yanı sıra şimdiye dek sınav sorularını da içererek öğrencilerin sınavda başarılı olmasına yardımcı oluyor.

Sınıf Bazında Eğitim Kitapları

Sınıf bazında eğitim kitapları sayesinde çocuğunuzun derslerdeki başarısını yükseltebilirsiniz. Kapsamlı konu anlatımlarının bulunduğu bu kitaplarda her üniteye uygun pek çok bilgi ve bu bilgileri pratik edebileceğiniz soru seçenekleri yer alıyor. Böylece çocuğunuz okulda öğrendiklerini tekrarlama ve bilgilerini taze tutma fırsatı buluyor.

Üniversite Ders Kitapları

Lise ve ilkokul ders kitaplarının yanı sıra üniversite ders kitapları da öğrencilerin başarısında önemli bir role sahip. Üniversitedeki ders içeriklerine yönelik kapsamlı konu açıklamalarını içeren bu kitaplar, konulara dair uzmanlaşmanıza ve bilgi dağarcığınızı genişletmenize yardımcı oluyor. Dahası okulda edindiğiniz notlarla birlikte uzun vadede mesleki anlamda önemli bir arşive sahip olmanızı da sağlıyor.

YDS

Yabancı dil alanında yapacağınız bölüm tercihlerinde ya da yüksek lisans başvurularında yabancı dil puanınız YDS’de göstereceğiniz performans ile hesaplanıyor. Dil bilgisi kurallarının yanı sıra okuduğunu anlama ve yorum yapabilme gibi dil becerileri de gerektiren bu sınavda paragraf soruları ve kelime yerleştirme gibi daha teknik sorular da bulunuyor. YDS kitapları ile hem bu sınavın teknik uygulamasına dair bilgi edinebilirsiniz.

DGS

Ön lisans, yani 2 yıllık bölümden mezun olanların eğitimlerini 4 yıllık lisans programına geçiş yaparak sürdürebilmeleri için DGS’ye girmeleri gerekmektedir. Sayısal ve sözel olmak üzere iki ana gruptan oluşan DGS hazırlık kitapları soru bankasının yanı sıra branşa özel konu anlatımları ve geçmiş yıllarda çıkmış sorulardan oluşuyor.

ALES

Akademik kariyer hayali olanların mutlaka girmesi gereken sınavlardan biri olan ALES yüksek lisans başvurularında gerekli. Sözel ve sayısal olmak üzere iki ana soru tipinden oluşan ALES’te puanlama, devam etmek istediğiniz yüksek lisans bölümünün hangi alanda puan istediğine göre değişiyor. ALES’e hazırlıkta pratik çözümlü soru kitaplarından konu anlatımlarına ve yaprak testlere kendinizi geliştirmenize yardımcı olacak pek çok alternatif mevcut.

ÖABT

Öğretmen kadrolarına atanmak isteyenlerin KPSS’de Genel Yetenek-Genel Kültür ile Eğitim Bilimleri oturumlarının yanı sıra Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi anlamına gelen ÖABT’ye de katılması gerekiyor. Başka bir deyişle atamalar her iki sınavda gösterdiğiniz başarı göz önünde tutularak gerçekleşiyor. Her öğretmenlik branşına yönelik ayrı ayrı hazırlanan ÖABT kitapları konu anlatımları ve bunları pekiştiren testler içeriyor.

SPK/SPF

SPK/SPF lisanslama sınavları, Sermaye Piyasası Kurulu tarafından yapılıyor. Sermaye piyasası alanında çalışmak isteyenlere yönelik bu sınavda amaç, kişilerin mesleki yeterliliklerini ölçmek. Sınav sonunda başarılı katılımcılar bilgi ve tecrübelerini gösteren bir lisans belgesi alıyor. SPK/SPF kitapları ileri düzeyde analiz yöntemleri ve çözüm teknikleri gibi bilgiler ışığında öğrencileri bu sınava hazırlıyor.

SMMM

SMMM, Ticaret Lisesi veya Maliye Meslek Lisesi mezunu olup Serbest muhasebecilik stajını yapan stajyerlerin stajlarının ilk 2 yıllık süresi sonunda yapılan bir değerlendirme sınavı. Başka bir deyişle mesleki anlamda yetişip yetişmediklerini göstererek stajyerlerin bir sonraki evreye geçmelerini sağlıyor. Finans, muhasebe, maliyet gibi alt dallarda kaynak kitapların yanı sıra soru bankaları da SMMM kitapları grubunda yer alıyor.

AÖF

Üniversite sınavında baraj puanını geçen herkes aynı zamanda Açık Öğretim Fakültesi’ne kayıt yaptırma hakkı kazanıyor. Farklı mesleki alternatiflerin olduğu bu uzaktan eğitim modelinde 2 yıllık ve 4 yıllık iki farklı seçenek sunuluyor. Eğer sadece AÖF’e gitmek istiyorsanız YKS’deki TYT bölümü sorularına yönelik bir çalışma yapmanız yeterli. Ayrıca pratik AÖF çalışmaları da eğitiminiz boyunca başvurabileceğiniz kaynaklar arasında.

TUS

TUS şüphesiz ki tıp öğrenciliğinden doktorluğa geçişte en önemli dönüm noktası. Zira tıp bölümü mezunlarının ilgilendikleri bir alanda uzmanlık eğitimine başlayabilmeleri için bu sınava mutlaka girmeleri gerekiyor. Bu noktada genel cerrahi, kadın hastalıkları, fizyohistoloji gibi pek çok alt grupta önemli kaynaklardan oluşan TUS kitapları da en büyük yardımcınız oluyor. Daha Az Gör

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.