Simyacı

Yazar : Paulo Coelho
Yayınevi : Can Yayınları

4/5 - 183 Kişi Yorum Yap
Simyacı, dünyaca ünlü Brezilyalı yazar Paulo Coelho'nun üçüncü romanı. 1996 yılından bu yana Türkiye'de de çok okundu, çok sevildi, çok övüldü bu kitap. Bir büyük Doğu klasiği olan Mevlâna'nın ünlü Mesnevî'sinde yer alan bir küçük öyküden yola çık ... Tamamını gör
9,25
ya da
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Ürün Açıklaması

Simyacı, dünyaca ünlü Brezilyalı yazar Paulo Coelho'nun üçüncü romanı. 1996 yılından bu yana Türkiye'de de çok okundu, çok sevildi, çok övüldü bu kitap. Bir büyük Doğu klasiği olan Mevlâna'nın ünlü Mesnevî'sinde yer alan bir küçük öyküden yola çıkarak yazılan bu roman, yüreğinde çocukluğunun çırpınışlarını taşıyan okurlar için bir "klasik" yapıt haline geldi.

Simyacı, İspanya'dan kalkıp Mısır piramitlerinin eteklerinde hazinesini aramaya giden Endülüslü çoban Santiago'nun masalsı yaşamının öyküsü. Ama aynı zamanda bir "nasihatnâme"; "Yazgına nasıl egemen olacaksın? Mutluluğunu nasıl kuracaksın?" gibi sorulara yanıt arayan bir yaşam ve ahlak kılavuzu. Mistik bir peri masalına benzeyen bu romanın, dünyanın dört bir yanında bunca sevilmesinin gizi, kuşkusuz bu kılavuzluk niteliğinden kaynaklanıyor.

Simyacı'yı okumak, herkes daha uykudayken şafak vakti uyanıp, güneşin doğuşunu izlemeye benziyor.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Ürün puanlamaları

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap
Tasavvufi bir eser

Derinliği olan herkesin iyi derecede algılayamayacağı bir roman.Karakterleri öne çıkarmaktan çok düşünceyi öne çıkarmak istemiş yazar

bakma gör

bazen insanın aradıkları burnun ucunda bazen de bambaşka diyarlarda, önemli olan onu görmeyi istemek..
kitap kesinlikle okunması gereken kitaplardan dili akıcı, kurgusu sade ve verdiği fikirler gayet değerli.

Fena değildi

fena bir kitap değildi. Doğrusu ben harcadığım paranın,okuduklarıma,çevirdiğim sayfalara oranla gereğinden fazla olduğunu düşünmekteyim.17 lira bu kitap için fazla.Böyle ikide bir sayfayı kesen,akıcılığı sürekli kesilen,bir sürü boşluğu olan bir kitap bence en fazla 12-13 tl değerinde olur.Ayrıca kitabı almadan önce içeriğine bakmanızı tavsiye ederim.Ben alırken evren,ruh,dini olgular gibi ilgimi çekmeyen şeylerle karşılaşacağımı bilmiyordum.Siz dikkat edin.