4/5 - 241 Kişi Yorum Yap
9,25 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Ürün Açıklaması

Simyacı, dünyaca ünlü Brezilyalı yazar Paulo Coelho'nun üçüncü romanı. 1996 yılından bu yana Türkiye'de de çok okundu, çok sevildi, çok övüldü bu kitap. Bir büyük Doğu klasiği olan Mevlâna'nın ünlü Mesnevî'sinde yer alan bir küçük öyküden yola çıkarak yazılan bu roman, yüreğinde çocukluğunun çırpınışlarını taşıyan okurlar için bir "klasik" yapıt haline geldi.

Simyacı, İspanya'dan kalkıp Mısır piramitlerinin eteklerinde hazinesini aramaya giden Endülüslü çoban Santiago'nun masalsı yaşamının öyküsü. Ama aynı zamanda bir "nasihatnâme"; "Yazgına nasıl egemen olacaksın? Mutluluğunu nasıl kuracaksın?" gibi sorulara yanıt arayan bir yaşam ve ahlak kılavuzu. Mistik bir peri masalına benzeyen bu romanın, dünyanın dört bir yanında bunca sevilmesinin gizi, kuşkusuz bu kılavuzluk niteliğinden kaynaklanıyor.

Simyacı'yı okumak, herkes daha uykudayken şafak vakti uyanıp, güneşin doğuşunu izlemeye benziyor.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%68,6
%16,7
%9,2
%0,4
%5
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

18.10.2019

Mutlaka okunmalı

Herkesin okuması gereken sürükleyici, düşündürücü ve etkileyici bir kitap.

13.10.2019

Ölmeden önce okunması gereken kitaplardan biri.

Bir kitap değistirir mi kaderinizi? Düşüncelerinize hükmetmişse , kaderinize de hükmedemez mi? Kendi kişisel menkıbesimi arayan bir adam ve evrenin onu amacina ulaştırma çabası, tükenmeyen umutlar... etkileyici bir kitap, okumanızı öneririm.

05.10.2019

Bir yolculuk bir insan.

Hiçbir şeyiniz yokken her şeye sahip olmak istiyorsanız KİTAP OKUYUN. Hayal kuran her insan SİMYACI'yı okumalı. Çünkü sizi nerede bıraktığınızı bile hatırlamadığınız hayallerinizin peşine sürüklüyor yahut başınızı çevirip onun peşinden koşmaya itiyor. Sıradanlaşan dünyanın size taktığı zincirlerden kurtulmanızı ve hayallerinizin peşinden koşmanızı her satırında ruhunuza işliyor. Kitapta denildiği gibi çölde rüzgar estiği zaman değişen kumullardan başka bir şeyin değişmediği yolculukta bir insanın değişen dünyasına seyahat edin.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız