Simyacı

Yazar : Paulo Coelho
Yayınevi : Can Yayınları

4/5 - 207 Kişi Yorum Yap
Simyacı, dünyaca ünlü Brezilyalı yazar Paulo Coelho'nun üçüncü romanı. 1996 yılından bu yana Türkiye'de de çok okundu, çok sevildi, çok övüldü bu kitap. Bir büyük Doğu klasiği olan Mevlâna'nın ünlü Mesnevî'sinde yer alan bir küçük öyküden yola çık ... Tamamını gör
9,25
ya da
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Ürün Açıklaması

Simyacı, dünyaca ünlü Brezilyalı yazar Paulo Coelho'nun üçüncü romanı. 1996 yılından bu yana Türkiye'de de çok okundu, çok sevildi, çok övüldü bu kitap. Bir büyük Doğu klasiği olan Mevlâna'nın ünlü Mesnevî'sinde yer alan bir küçük öyküden yola çıkarak yazılan bu roman, yüreğinde çocukluğunun çırpınışlarını taşıyan okurlar için bir "klasik" yapıt haline geldi.

Simyacı, İspanya'dan kalkıp Mısır piramitlerinin eteklerinde hazinesini aramaya giden Endülüslü çoban Santiago'nun masalsı yaşamının öyküsü. Ama aynı zamanda bir "nasihatnâme"; "Yazgına nasıl egemen olacaksın? Mutluluğunu nasıl kuracaksın?" gibi sorulara yanıt arayan bir yaşam ve ahlak kılavuzu. Mistik bir peri masalına benzeyen bu romanın, dünyanın dört bir yanında bunca sevilmesinin gizi, kuşkusuz bu kılavuzluk niteliğinden kaynaklanıyor.

Simyacı'yı okumak, herkes daha uykudayken şafak vakti uyanıp, güneşin doğuşunu izlemeye benziyor.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%69,8
%15,6
%8,8
%0,5
%5,4
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

30.03.2019

Okuyalım,okutalım!

Farklı bir anlatımıyla insanı içine çeken bir kitap. Bazen dışardan bir göz gibi anlatan bazen kahramanın iç dünyasına giren anlatıma sahip. Bir çobanın kendini bulma hikayesi. Bir başucu kitabı. Güzel kitap arayanların bir an önce alıp okuması gereken bir kitap.

15.02.2019

Hayatın ipuçlarını izle!

"Kaderinin ellerinde olduğunun farkında olmalısın..." Belki de en net mesajı bu. Bir simyacı gibi hayatı mutluluğa çevirmek, ruhunu iyileştirmek insanın elinde. bu yolda en iyi rehber yüreğin ve aklın. Sadece sorgula, ara ve "yol"a çık. Masalsı bir atmosferi okura başarılı bir şekilde hissettirebilen, okuduktan sonra hayatın içindeki ipuçlarına dikkat kesilmenizi sağlayan Simyacı, zaman geçse de dönüp dönüp tekrar okunacak, hayat yolunuza rehber olacak bir kitap.

29.11.2018

Büyülü

Tek kelime ile harika. Kendinizi bulmanızı sağlayacak eserlerden. mutlaka okunmalı bol bol hediye edilmeli.