Simyacı

Yazar : Paulo Coelho
Yayınevi : Can Yayınları

4/5 - 196 Kişi Yorum Yap
Simyacı, dünyaca ünlü Brezilyalı yazar Paulo Coelho'nun üçüncü romanı. 1996 yılından bu yana Türkiye'de de çok okundu, çok sevildi, çok övüldü bu kitap. Bir büyük Doğu klasiği olan Mevlâna'nın ünlü Mesnevî'sinde yer alan bir küçük öyküden yola çık ... Tamamını gör
9,25
ya da
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Ürün Açıklaması

Simyacı, dünyaca ünlü Brezilyalı yazar Paulo Coelho'nun üçüncü romanı. 1996 yılından bu yana Türkiye'de de çok okundu, çok sevildi, çok övüldü bu kitap. Bir büyük Doğu klasiği olan Mevlâna'nın ünlü Mesnevî'sinde yer alan bir küçük öyküden yola çıkarak yazılan bu roman, yüreğinde çocukluğunun çırpınışlarını taşıyan okurlar için bir "klasik" yapıt haline geldi.

Simyacı, İspanya'dan kalkıp Mısır piramitlerinin eteklerinde hazinesini aramaya giden Endülüslü çoban Santiago'nun masalsı yaşamının öyküsü. Ama aynı zamanda bir "nasihatnâme"; "Yazgına nasıl egemen olacaksın? Mutluluğunu nasıl kuracaksın?" gibi sorulara yanıt arayan bir yaşam ve ahlak kılavuzu. Mistik bir peri masalına benzeyen bu romanın, dünyanın dört bir yanında bunca sevilmesinin gizi, kuşkusuz bu kılavuzluk niteliğinden kaynaklanıyor.

Simyacı'yı okumak, herkes daha uykudayken şafak vakti uyanıp, güneşin doğuşunu izlemeye benziyor.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%70,6
%14,9
%8,8
%0,5
%5,2
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap
Büyülü

Tek kelime ile harika. Kendinizi bulmanızı sağlayacak eserlerden. mutlaka okunmalı bol bol hediye edilmeli.

vay be

kitabı çok geç okudum keşke daha erken okusaydım . ciddi anlamda insana dokunan bir kitap ama genede üzüldüm çünkü çok çabuk okudum ve bitti . keşke daha uzun olsa imişte bu masalsı dünyada daha çok gezebilseydim yazarın eşliğinde.

Tasavvufi bir eser

Derinliği olan herkesin iyi derecede algılayamayacağı bir roman.Karakterleri öne çıkarmaktan çok düşünceyi öne çıkarmak istemiş yazar