Simyacı

Yazar : Paulo Coelho
Yayınevi : Can Yayınları

4/5 - 213 Kişi Yorum Yap
Simyacı, dünyaca ünlü Brezilyalı yazar Paulo Coelho'nun üçüncü romanı. 1996 yılından bu yana Türkiye'de de çok okundu, çok sevildi, çok övüldü bu kitap. Bir büyük Doğu klasiği olan Mevlâna'nın ünlü Mesnevî'sinde yer alan bir küçük öyküden yola çık ... Tamamını gör
9,25
ya da
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Ürün Açıklaması

Simyacı, dünyaca ünlü Brezilyalı yazar Paulo Coelho'nun üçüncü romanı. 1996 yılından bu yana Türkiye'de de çok okundu, çok sevildi, çok övüldü bu kitap. Bir büyük Doğu klasiği olan Mevlâna'nın ünlü Mesnevî'sinde yer alan bir küçük öyküden yola çıkarak yazılan bu roman, yüreğinde çocukluğunun çırpınışlarını taşıyan okurlar için bir "klasik" yapıt haline geldi.

Simyacı, İspanya'dan kalkıp Mısır piramitlerinin eteklerinde hazinesini aramaya giden Endülüslü çoban Santiago'nun masalsı yaşamının öyküsü. Ama aynı zamanda bir "nasihatnâme"; "Yazgına nasıl egemen olacaksın? Mutluluğunu nasıl kuracaksın?" gibi sorulara yanıt arayan bir yaşam ve ahlak kılavuzu. Mistik bir peri masalına benzeyen bu romanın, dünyanın dört bir yanında bunca sevilmesinin gizi, kuşkusuz bu kılavuzluk niteliğinden kaynaklanıyor.

Simyacı'yı okumak, herkes daha uykudayken şafak vakti uyanıp, güneşin doğuşunu izlemeye benziyor.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%69,2
%16,1
%8,5
%0,5
%5,7
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

12.05.2019

Hepimizin hikayesi

İnsanın içinde var olan fakat  bulamadığınız, dillendirmekte kelimelerin yetersiz kaldığı hisler vardır ya hani. İşte Simyacı sizin için bu hislere doğru kapı açıyor. Bu kitap, ana karakter Santiago'nun hikayesi ya da Paulo Coelho' nun yazdığı bir hikaye değil. Bu kitap onu okuyan her insanın kendi içindeki kaybettiği ama o fark etmese bile hep aradığı hislerin hikayesi. Bu hikaye hepimizin hikayesi.

01.05.2019

Lütuf Kuralı

Hayat amacını belirleyip karşına çıkacak araçları(fırsatları) görebilmenin önemini, umuduna sahip çıkabildiğinde de o umudun sana yol olduğunu masalsı anlatımıyla vurguluyor. Değişmesinden korktuğun şartları korumak için uğraş verirken bir işaretle farklı yaşam şartlarının hayalini kurmayı hatırlatan, hayatını daha ileri taşıma isteğinin verdiği cesaretle çıktığın yolun macerasını tüm duygularıyla hissettiren başucu kitabı.. Yaşadığı hayata aynı zamanda da yaşamak istediği hayata daha farklı açılardan bakmak isteyen herkesin bir şeyler bulacağı bir eser.

30.03.2019

Okuyalım,okutalım!

Farklı bir anlatımıyla insanı içine çeken bir kitap. Bazen dışardan bir göz gibi anlatan bazen kahramanın iç dünyasına giren anlatıma sahip. Bir çobanın kendini bulma hikayesi. Bir başucu kitabı. Güzel kitap arayanların bir an önce alıp okuması gereken bir kitap.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız