Kitapları
kendi dilinde
okumak
ne güzel şey.

 

İngilizce kurgu kitaplar ile hayal dünyanı genişlet

YKS

İngilizce kitap ve İngilizce roman okumak hem dilinizi geliştirmek hem de gerekirse kitapları kendi dilinde okumak için oldukça faydalı. İngilizcede yayınlanmış ve belki henüz dilimize çevrilmemiş Bestseller kitaplar ya da ödüllü İngilizce kitaplardan haberdar olabilmek için de bu durum geçerli. Örneğin Edgar Allen Poe’nun ya da Jane Austen’ın kaleminden çıkmış klasikleri ya da George R. R. Martin, J.R.R. Tolkien gibi ödüllü yazarların kitaplarını kendi dilinde okuyabilir; böylece yazarları çok daha yakından tanıyarak edebiyatın evrensel dünyasını çok daha içinden takip edebilirsiniz.

Çocuğunuz İngilizceyi erken yaşta sevsin

İngilizce çocuk kitapları sayesinde çocuğunuzun erken yaşlarda İngilizce öğrenmesine fırsat sunabilirsiniz. Okul öncesi çağı için uygun olan resimli İngilizce çocuk kitapları hem ilgi çekici tasarımları ve çizimleri hem de temel kelimeleri ve dilbilgisi kurallarını eğlenceli şekilde öğretmeleri ile oldukça faydalı. Son yıllarda bir hayli popüler hale gelen İngilizce Peppa Pig kitapları bu yaş grubu için ideal. Okul çağı ile beraber çocuğunuzun seviyesine göre İngilizce hikaye kitapları ve İngilizce klasikler arasından bir seçim yaparak onun bu dile olan ilgisini artırabilirsiniz.

KPSS

Anadilinde Harry Potter’ı okuma ayrıcalığı

YDS

Her ne kadar çok iyi bir çeviriye sahip olsa da bir kitabı ana dilinde okumanın yerini hiçbir şey tutamıyor. Söz konusu anadilde kitap okumak olduğunda ise ilk akla gelen, tüm dünyada en çok okunan kitaplardan biri olan Harry Potter kitapları oluyor. Toplamda yedi kitaptan oluşan İngilizce Harry Potter setler sayesinde bu ayrıcalığa siz de sahip olabilirsiniz.

İngilizce kitaplarla kendini geliştir

İngilizce roman ve kurgu kitapların yanı sıra İngilizce kişisel gelişim kitapları gibi alternatiflerle kurgu dışı okumalar da yapabilirsiniz. Zihin ve ruh gelişimine odaklanan mind ve spirit kitapları ya da kişisel yardım odaklı self help serileri bu konuda en çok tercih edilen seçenekler arasında. İngilizce eğitim kitapları, İngilizce sınav kitapları, İngilizce ekonomi kitapları ve İngilizce pazarlama kitapları gibi alternatifler sayesinde de kendinizi geliştirmek için bu kitapların Türkçeye çevrilmesini beklemenize gerek yok.

DGS

İlgi alanlarına göre İngilizce kitaplar

ALES

Kişisel ilgi alanlarınıza hitap eden konularda Türkçe kitaplarla sınırlı kalmayıp çok daha geniş yelpazede seçeneğe sahip olabilirsiniz. İngilizce yemek kitapları sayesinde dünya mutfağına dair tariflerle misafirlerinizi şaşırtabilirsiniz. Giyim kuşama dair bilgiler için Türkçe kitaplara alternatif seçenekler arıyorsanız, İngilizce moda kitaplarını tercih edebilirsiniz. Birbirinden zengin bilgi ve alternatife sahip İngilizce sanat kitapları ile sanat tarihine dair daha çok bilgi edinmek de mümkün.

Sinemaya uyarlanan İngilizce kitaplar

ÖABT

Söz konusu sinema olduğunda en çok beslendiği yer elbette edebiyat oluyor. Filme uyarlanan İngilizce kitaplar ile filmini izlediğiniz kitapları bir de kendi dilinde okumak istemez misiniz? Anthony Burgess’in artık klasikleşmiş A Clockwork Orange kitabı bunlardan biri. Ya da kısa sürede ikon haline gelen Twilight serisi de yine kitaptan uyarlama filmlerden. Filme uyarlanmış kitapları okuyarak film mi daha iyiydi yoksa kitap mı siz karar verebilirsiniz...

Dil dağarcığınızı genişletin

Yabancı dil çocuk kitapları ve yetişkin kitapları sadece İngilizce ile sınırlı değil. Rusça kitap ya da Arapça kitap gibi daha az yaygın dillerdeki kitaplar da İdefix’te mevcut. Üstelik Rusça çocuk kitapları ve Arapça çocuk kitapları da bu seçeneklerin arasındaki yerini alıyor. Örneğin Arapça öğrenmeye yeni başlıyorsanız sözlük içeren, aynı zamanda dilin telaffuzuna dair bilgiler de veren Arabic Phrasebook en doğru seçeneklerden biri oluyor.

SMMM
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.