3,5/5 - 4 Kişi Yorum Yap
10,90 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Ürün Açıklaması

"Benim adım Toyotomi Hideyoshi ve bugün ben, tüm Japonya'nın hükümdarı, gücün kati zirvesine ulaşmayı başarmış ilk köylüyüm. Pozisyonunu, doğum hakkı ile değil, çok çalışarak kazanan ilk feodal bey benim. Yoksulluktan, güçlü bir ulusun hükümdarlığına ve binlerce samuray savaşçısının komutasına yükseldim. Şimdi, bu sözleri yazıyorum ki benim öyküm, gelecekte başka insanlara da ilham versin."
Hideyoshi, Japonya tarihindeki en göze çarpan -ve en sıra dışı- liderdi.1536 yılında, Nagoya'da yoksul bir ailede dünyaya geldi ve mütevazı soyunda, olağanüstü kaderini öngörecek hiçbir şey yoktu. Hideyoshi kısa boylu, çelimsiz ve çirkin bir adamdı. Aşırı büyük kulakları, çukura kaçmış gözleri, minik bedeni ve kırmızı, buruşuk yüzü öyle maymunsu bir görüntü veriyordu ki, tüm yaşamı boyunca "Maymun" lakabı üzerine yapıştı. Japonya'nın kargaşalı Savaş Klanları Çağı'nda doğdu. 150 cm boyu, 50 kilo ağırlığı ile eğik omuzlu fiziği, onu askeri bir kariyerden mahrum bırakır gibi duruyordu. Ancak o yine de, yüz y?l süren bir sivil savaşın ikiye ayırdığı bir ulusu birleştirerek, bir meteor gibi imparatorluğun zirvesine yükseldi. Nasıl? Sağlam bir irade gücü, keskin bir zeka, boyun eğmez bir ruh ve istekli bir algı, Hideyoshi'nin "şüphecileri sadık hizmetkarlara, rakipleri vefalı dostlara ve düşmanları müttefiklere dönüştürmesini" mümkün kıldı. Dövüş sanatlarında beceriksiz olan bu "Kılıçsız Samuray," soylu rakiplerini bastırmak ve tüm Japonya'nın hükümdarı olmak için kendiyle dalga geçen bir mizah anlayışını, kurnazlığını ve olağanüstü müzakere becerilerini kullandı.
Bugün, ölümünden dört yüz yıldan fazla bir zaman geçmiş olmasına rağmen, Japonya'daki her çocuk, Hideyoshi'nin adını bilir ve sayısız biyografi, roman, oyun ve film -hatta video oyunları-onun kahramanlıklarını ya da karakterini anlatırlar.
Hideyoshi'nin ebedi sırları, her alanda, çatışmalarda ve yaşamda başarılı olmak için etkili stratejiler sunuyor.
"Kaderin bize dağıttığı eli seçemeyiz. Ama o eli nasıl oynayacağımızı seçebilir ve muhtemel en iyi sonucu doğurmak için elimizden geleni yapabiliriz. Bir insan olarak, siz bir geminin kaptanı gibisinizdir. Okyanusun azgın dalgalarını kontrol edemezsiniz, ama hepinizi sadece emniyete değil, daha iyi bir limana götürecek yolu seçebilirsiniz. Krizle, benim yaptığım gibi baş edin: Sahip olduğunuz her şeyi ortaya koyun ve diğer her şey için kadere güvenin. Her alanda, korkunun insanı felç eden etkisini aşmayı öğrenmek zorundasınız."

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 168

Baskı Yılı: 2009

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 136

Baskı Yılı: 2009

Dili: Türkçe
Yayınevi: Butik

 

Puanlamalar

%50
%25
%0
%0
%25
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

22.07.2013

Gerçek bir başucu eseri

Bu müthiş kitap keşke 15 yaşımda karşıma çıksaydı. Tecrübeler sonucu öğrenmek zorunda kaldığım pek çok dersi ve daha fazlasını buldum bu kitapta. Öyle ki bazı kısımları defalarca okudum aklımda yer etsinler diye.

23.06.2013

keşke...

Keşke büyük insanların hayatları bize ders okutulsaydı. Eminim bu da onların arasında üst sıralarda olurdu. Tek çırpıda okumak istemeyeceğiniz ama kendinize hakim olamayacağınız bir kitap.

03.07.2012

Kişisel Gelişim Kitaplarından Sıkılanlara...

Hideyoshi, kuru öğütler vermek yerine yaşadıklarından yola çıkarak aldığı dersleri anlatmış. Kitap bu bakımdan güzel. Hayata her bakımdan yenik başlamış ancak liderliğe kadar yükselebilmiş birinin bu yolda başından geçen olaylar ve olumsuzluklar karşısında takındığı tavrı merak edenler için doğru bir tercih olacaktır. Dikkatli okunduğunda kendi yaşamımızda da uygulayabileceğimiz güzel tespitler yer alıyor...

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız