idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 8 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (7)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (20)
  • Soru ve Cevap (0)

Türk edebiyatının en önemli yazarlarından Nobel Edebiyat Ödülü sahibi Orhan Pamuk, pek çok dile çevrilen sayısız başarılı romanıyla dünya çapında tanınan güçlü bir kalem. "Hiçbir şey hayat kadar şaşırtıcı olamaz! Yazı hariç." diyen Orhan Pamuk'un unutulmaz yapıtları arasında yerini alan ve yazarı Nobel Edebiyat Ödülü'ne doğru götüren önemli eserlerinden biri olan Kara Kitap adlı romanına gelin daha yakından bakalım.

 

"Kara Kitap" adlı romanı neden okumalısınız?

Kara Kitap adlı roman bünyesinde hem modern hem geleneksel anlatım biçimini barındırıyor. Orhan Pamuk'un kitabıyla ilgili verdiği röportajlarda da belirttiği üzere eser, Türk divan edebiyatı şairi Şeyh Gâlib'in ünlü eseri Hüsn ü Aşk'ın günümüzdeki bir uyarlaması niteliğinde. Avukat Galip'in onu terk eden eşi Rüya'yı aramasını konu alan kitap, aslında bir kimlik arayışını romanın merkezine koyuyor. Tematik olarak birey, kimlik, aşk gibi kavramlara odaklanan roman, okuru içsel bir yolculuğa çıkarıyor. Postmodern tarzın özelliklerini taşıyan roman, okura hem farklı bakış açıları sunuyor hem de dönemi ve İstanbul'u başarılı betimlemelerle yansıtıyor. İç monologlarla tarih, politika, felsefe, aşk ve polisiye gibi oldukça farklı pek çok konuyu başarıyla harmanlayıp yazıya döken Orhan Pamuk'un Kara Kitap'ı okuru, tıpkı Galip gibi kendini arama ve anlamlandırma yolculuğuna davet ediyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Kara Kitap adlı romanın Orhan Pamuk’un Nobel Edebiyat Ödülü almasında oldukça büyük bir rol oynadığını ve Nobel jürisinin en çok etkilendiği kitabın bu kitap olduğunu biliyor muydunuz? Orhan Pamuk’un kitabı yazma süreci yaklaşık beş sene sürer ve Kara Kitap 1990’da yayımlanır. Orhan Pamuk’un bu kitabı pek çok dile çevrilir. Eser dünya çapında tanınan bir roman olmasının da etkisiyle yazarın ününün iyice artmasına vesile olur. Yaklaşık 30 dile çevrilen Kara Kitap, oldukça karmaşık bir yapıya sahip olması nedeniyle Orhan Pamuk'un okuması zor ve gizemli kitaplarından biri olarak bilinir. 2013 tarihinde yayınlanan "Kara Kitap'ın Sırları" adlı eserde ise Orhan Pamuk'un Kara Kitap adlı romanını yazım süreci, bu süreçte yaptığı röportajlar ve çeşitli görseller yer alır. Ayrıca ünlü yönetmen Ömer Kavuk tarafından yönetilen ve başrollerinde Zuhal Olcay, Rutkay Aziz, Fikret Kuşkan gibi başarılı oyuncuların yer aldığı 1991 yapımı "Gizli Yüz" adlı filmde Orhan Pamuk'un Kara Kitap romanının "Karlı Gecenin Aşk Hikâyeleri" adlı bölümünde yer alan hikâyeden esinlenilir ve filmin senaryosunu da Orhan Pamuk kaleme alır.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Postmodern edebiyatın en önemli örneklerini edebiyatımıza kazandıran Orhan Pamuk'un diğer başarılı romanlarını da okumak isterseniz Masumiyet Müzesi , Cevdet Bey ve OğullarıYeni HayatBenim Adım KırmızıVeba GeceleriKar ve Beyaz Kale adlı eserlerine de göz atabilirsiniz. 

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.