3,5/5 - 82 Kişi Yorum Yap
22,75 TL
35,0 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 28 - 04 Aralık
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Kar

Nobel ödüllü Türk yazar Orhan Pamuk, 2002 yılında yayımladığı Kar adlı eserinde siyasi ve toplumsal konuları roman penceresinden ele alıyor. Yazarın “ilk ve son siyasi romanım” olarak tanımladığı eser, Kars şehrini merkeze alarak Türkiye’de cehalet ve yobazlık sorunlarını konu ediniyor. Roman, toplumun en hassas konularından olan kadın meselesini irdelemesi bakımından, aynı zamanda kitlesel bir eleştiri niteliği taşıyor.

Postmodernist Yazarın Klasik Eseri

Türkiye’de teknik romancılığın ve postmodernist roman akımının en güçlü temsilcilerinden olan Orhan Pamuk, Kar romanında uyguladığı klasik teknik ile yazarlık kariyerine farklı bir çizgi ekliyor. Romanlarında heyecan ve gerilim unsurlarına çok fazla yer vermeyen yazar, bu eserinde de derin konuları gündelik yaşamın akışı üzerinden okurlarına aktarıyor. 43 bölümden oluşan Kar, böylece okurlarının yaşamına da yeni bir sayfa ekliyor.

Kar ile Başlayan Yolculuk

Kar, Almanya’dan Kars’a doğru yola çıkan sürgün bir köşe yazarı ve şairin yaşadıklarını ele alıyor. Kitap, başkahramanı olan Kerim Alakuşoğlu’nun Erzurum’dan Kars’a yaptığı otobüs yolculuğu ile başlıyor. Yolda karın yağışını izleyen başkahraman, çocukluk günlerini hatırlayarak kar ile masumiyeti özdeşleştiriyor. Ve kendisiyle konuştuğu bu sürede, adını sevmediği için kendisine “Ka” denmesini tercih ettiğini de okurlara açıklıyor.

Ka, sıkça gündeme gelen Kars’taki kadın intiharlarını araştırmak için yola çıkıyor. Şehre adım attığı anda ise belediye tarafından binalara asılmış “İnsan Allah’ın bir şaheseridir ve intihar bir küfürdür.” yazılı posterler dikkatini çekiyor. Ka, burada geçirdiği süre boyunca, şehirdeki insanları ve dini faaliyetleri gözlemleme şansına sahip oluyor. Pamuk’un fikirlerinin de çokça hissedildiği Kar, bu yönüyle aslında yazarın Kars’a olan hayali yolculuğu olarak dikkat çekiyor.

En Sevilen Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Olun!

Usta tekniği ve çarpıcı eserleriyle dünya çapında üne kavuşan Pamuk, Kar ile sanat gücünü bir kez daha ortaya koyuyor. Türk edebiyatının roman türünde en çok konuşulan eserleri arasında yer alan Kar kitabını siz hala okumadınız mı? Bu eseri şimdi sipariş verin, sepete özel avantajlardan yararlanmaya hemen başlayın. Türk romanlarının en sevilen örnekleri ve çok daha fazlası için diğer kategorileri ziyaret etmeyi unutmayın!

 

 

Puanlamalar

%64,9
%20,3
%5,4
%2,7
%6,8
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

19.11.2020

Kars'a ilk gidişimin nedeni

Üniversitedeyken okumuştum. Hemen sonrasında atlayıp Kars'a gitmiştim. Klasiklerden biri.

28.10.2020

Orhan Pamuk’un Mükemmel bir romanı daha

Orhan pamuk’un bir çırpıda okunan kitaplarından biri de ‘KAR’dır. sanki Kars’a giden yada orada yaşayan bizmişiz gibi içine alıyor insanı bu roman.

30.09.2020

Orhan Pamuk'u yeniden sevdim.

Yazarın ilk "Kara Kitap" ını 1992 belki 1993 yılında lise son sınıfta okumuştum. İsminin yeni meşhur olduğu zamanlardı. Şimdiki gibi ufak bir ilde bile herkesçe bilinen tanınan Nobel ödüllü bir yazar degildi. Ve kitabı çok severek okumuştum. Hala kitaplık ta. Ardından Beyaz Kale. Ve ondan sonra nedense biraz tepki mi bilemiyorum,  okumadım ve satın da almadım. 25 yıl sonra tekrar okuduğumdaysa hata yaptığımı ve bu yazdıklarımı düşündüm. Gerçek gündelik yaşamlarımızda olanlar ile siyaset ve ideolojiler arasındaki farklılık ve bir sürü şey... Ve sonsöz ile Orhan Pamuk'un samimiyeti kalbimi fethetti. Hangi kitabını okusam şimdi?

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.