3,5/5 - 74 Kişi Yorum Yap, Kazan!
28,0 TL
40,0 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Aynı Gün Teslimat : 18 Ekim (18:00 - 23:00)
Hızlı Teslimat : 19 Ekim
Standart Teslimat : 21 - 23 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Nobel Ödüllü yazar Orhan Pamuk’un kitabı Masumuyet Müzesi, 2008 yılında yayımlanmıştır. Orhan Pamuk, kitabı kızı Rüya’ya ithaf etmiştir. Yazar bu kitabı on yıllık çalışma sonucunda oluşturduğu bilinmektedir.


Kitap New York Times tarafından “2009 Yılının En İyi Kitapları” listesinde yer almaktadır.


Orhan Pamuk, Masumiyet Müzesi’ni yayımladıktan sonra 2012 yılında bu romandan esinlenerek romanla aynı adı taşıyan müzeyi hayata geçirmiştir. Müze, İstanbul’da kurulan ilk şehir müzesidir.


Müzede İstanbul’da yaşanan, 1970’li yıllardan 2000’li yıllara kadar uzanan bir aşk hikayesinin anlatıldığı objelerin yanı sıra 1950’li yıllarından itibaren gündelik hayatımızda kullanılan pek çok sayıda obje yer almaktadır.


Masumuyet Müzesi 2014 senesinde  Avrupa Müze Forumu tarafından “Avrupa Yılın Müze Ödülü”ne layık görülmüştür. Kitap, aynı zamanda “Hatıraların Masumuyeti” ismiyle beyazperdeye uyarlanarak Venedik Film Festivali’nde izleyicilerle buluşmuştur.


1975 yılında başlayan hikayede varlıklı bir ailenin oğlu olan Kemal’in uzak akrabası Fisun ile yaşadığı aşk anlatılmaktadır.


Sayfa Sayısı: 465

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

 

Puanlamalar

%59,4
%13
%15,9
%4,3
%7,2
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

26.07.2019

Bir hüznün resmi misali..

Yıllar önce ilk birkaç sayfasını okuyup,başkasının olduğu için devamını okuyamadığım kitap.Bazı kitapların zamanlaması güzel sanırım.24 yaşında elime geçmesini evrenin kederime eşlik etme şekline bağlıyorum.Hepimizin yaşadığı aşkların toplamı ya da eksik kalan yanı gibi.Kitabın özellikle ortalarındaki betimlemeler uzun gelse bile sonuna doğru anlıyoruz ki yazar bu kadar derin betimlemese aşkı nasıl bu denli değerli kılabilir gözümüzde?Herkesin hayatının en mutlu anını yakalaması dileğiyle,aşkla kalalım.

26.07.2019

Burcu

Kitapla ilgili övgüleri üniversite arkadaşlarımdan duymuştum. Eğer bir gün aşık olursam kitabı alıp okuyacağım diyerek şartlandırmıştım kendimi. Ancak dayanamayıp geçen yaz okumaya başladım ve iyi ki de okumuşum. Okumaya başladığım ilk sayfalardan itibaren kendimi İstanbulda yeşilçam döneminde buldum,aslında Orhan Pamuk’un en önemli başarılarından biri de İstanbul’un farklı dönemlerindeki portlerini mükemel çiziyor oluşu.Masumiyet müzesini de okurken kendimi İstanbulun o döneminde buldum bir anda. Zeki mürenler, inci pastanesi, yeşilçam müzikleri.. adeta romanın içinde yaşıyordum. Kemal’in Füsun’a olan duygularını hastalık olarak nitelendirmiştim önceleri ancak sayfalar ilerledikçe bu düşüncemin yerini “ne güzel seviyor yahu” cümlesi aldı. Gerçekten Kemal Füsun’u çok değil güzel sevmiş. Kitap biter bitmez Masumiyet Müzesine gitme planları yaptım ve bikaç ay sonra müzeye gittim. Kitabın içinde bir biletin oluşu ve girişteki gişede basılan mührün Füsun’un kolyesindeki kelebek olması , tek kelimeyle müthiş bir incelik müthiş bir müzeydi. Gözü kapalı alıp okunacak kitaplardan.

27.05.2019

Yanii..

Güzel başlayan bir kitap, nasıl bu kadar saçma ayrıntılar ve aynı şeyler anlatılarak heba edilir. Atlayarak okuyorum son kısımlara doğru, bitecek diye bekliyorum. Hala okuyorum ama bitmiyor. Üzdü. Sıkıcı.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız