49,00 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

İmkansızın Şarkısı E-Kitap Açıklaması

Bir yolculuk sırasında Beatles'ın "Norwegian Wood" adlı parçasını duyan kahramanımız 37 yaşındadır ve bu parça onu Tokyo'da geçirdiği üniversite yıllarına götürecektir. En yakın arkadaşının intihar edişi, geçen zamanın ardından onun kız arkadaşıyla yakınlaşması, araya giren zorunlu ayrılık ve yeni bir kız arkadaş. "İmkânsızın Şarkısı" yalın, çarpıcı ve sıcak bir aşk hikâyesini anlatıyor. Yazarı HARUKİ Murakami Japon edebiyatının aykırı, ama en çok okunan yazarı. Japon geleneklerinin dışında geliştirdiği üslubuyla adından çok söz ettiren Murakami'yi dünyaya tanıtan roman "İmkânsızın Şarkısı".

1968-1970 yılları arasında geçen olaylar, o günün toplumsal gerçeklerini de satırlara taşıyor. Ama romanın odağında bu toplumsal olaylar değil üçlü bir aşk var. Gençliğin rüzgârıyla hareketlenen "İmkânsızın Şarkısı"nı ölümle erken karşılaşan gençlerin hayatı yönlendiriyor. Hiçbir şeyin önem taşımadığı, amaçsızlığın ağır bastığı, özgür seksin kol gezdiği bir öğrenci hayatı... Ama diğer yanda da yoğun duygular var... İmkânsız aşklar, imkânsız şarkılar söyleten. Hemen hemen her Japon gencinin okuduğu roman anayurdu dışında da çok kişi tarafından sahipleniliyor.

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 352

Baskı Yılı: 2015

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 296

Baskı Yılı: 2004

Dili: Türkçe
Yayınevi: Doğan Kitap

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

07.01.2021

Mükemmel

Murakami'nin en sevdiğim eserlerinden kesinlikle tavsiye ederim

02.01.2021

Çevirinin çevirisi

İlk defa bir Murakami kitabı okudum ve oldukça sıg bir ergen romanından farksızdı. Sevemedim, edebi bi tarafı olmadığı gibi derinlikli bir hikayesi de yok. Üstelik Fransızcadan çeviri olması nedeniyle sanırım, kötü bir dili vardı. İlla Murakami okunacaksa Japonca aslından çevirisini bulun derim.

02.01.2021

cok guzel

Bugune kadar okumadigim icin kendimden utandigim kitap

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.