Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması

İmkansızın Şarkısı adlı eseriyle tüm dünyaya adından söz ettiren Çağdaş Japon Edebiyatı’nın sevilen yazarlarından Haruki Murakami’nin ödüllü eseri Zemberekkuşu’nun Güncesi, Murakami’nin eşsiz üslubuyla 2005 yılında yayımlanmıştır.


Tokyo’nun mahallerinden birinde yaşayan genç Toru Okada, karısının kayıp kedisini aramaktadır. Toru, çok geçmeden Tokyo’nun kendi halindeki yüzeyinin alt kısımlarında gizlenmiş bir dünyada karısını da ararken bulur kendini. Toru’nun arayışları birbirleriyle kesişirken Toru Okada, burada tuhaf bir grup müttefikle ve kötü karakterle karşılaşır: psişik güçlere sahip bir hayat kadını, kötü kalpli fakat medyatik bir politikacı; 16 yaşında marazi bir kız ve Japonya’nın İkinci Dünya Savaşı sırasındaki Mançurya Seferi’nde yaşadığı son derece berbat deneyimler yüzünden kalıcı hasar almış yaşlı bir gazi...


 Eser, Doğan Kitap’ın sunumuyla Murakami’nin sıradışı edebiyatını okuyuculara tanıtıyor.


Sayfa Sayısı: 744

Baskı Yılı: 2015


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 693

Baskı Yılı: 2005


Dili: Türkçe
Yayınevi: Doğan Kitap

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Murakami’nin Gözalıcı İmgeleri
Faruk Duman

Roland Barthes, Japon toplumunun göstergelerini incelediği kitabı Göstergeler İmparatorluğu’nda, yeme-içme kültürü konusuna değinirken, Japon geleneğinde etin kesilmemesi ve yeme sırasında çatal kullanılmaması üzerinde duruyordu. Bu, elbette yaşamın her alanına yayılması beklenebilecek bir kültürel edim değil. Ama bunun izlerine başka alanlarda rastlanabilir. Sözgelimi “harakiri”, belki bu kesin yok oluş, durumu açıklamakta kullanılabilir: Bıçak ve çatal, doğadaki eşitliliği bozuyor. Eşitlik, ancak kesin yok oluş söz konusu olacaksa bozulabiliyor. Bu bakışta doğacı dinlerin izlerini görebiliyoruz..

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Sabit Fikir

Sahilde Kafka, Uçurumda Murakami!
Merve Fergökçe

Öncelikle söze bu “doğaüstü” romanın anlattığı doğaüstü hayvanlardan biri olan karga ile başlayalım. ‘Kafka’, Çek dilinde ‘karga’ demek. Kitabın kapağında; muhtemelen romanın kahramanı olan genç erkeğin – Kafka Tamura’nın – kafasında durup “Kafka” kelimesini gagalayan kırmızı karganın, Murakami’nin kafasında tasarlamış olduğu binlerce tuhaf hikaye ve diyalogdan sadece çok ufak bir kısmının ipucunu verebilecek ya da imgeleyebilecek bir imaj olduğu aşikar.

.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%64,7
%11,8
%8,8
%7,4
%7,4
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

13.09.2018

dahiyane bir sürükleyicilik

İnsanın doğrularının, yanlışlarının, sanrılarının yer değiştireceği ve sıradanlığın bile en büyük farkındalığa kapı açabileceği gerçeği ile yüzleştiği muazzam eser. bitmesin devam etsin biterse napacağım dedirtecek cinsten.

27.04.2016

farklı bir bakıs akısı

pattı Smıth M traın ısımlı kıtabını okurken yazar o derece  anlattıkı,alıp okumam sart olmustu.Ilk kez yazarı  okuyorum ve neden bu kadar gec  yakaldıgımı anlayamadım.cok basarılı.farklı bır kurgu.sarıp sarmalıyor.ve  dusunmeye baslıyorsunuz.herkesın kendını buldugu yerler yok mudur.sorguladıgı..dıger kıtaplarınıda sıparıs verdım.

13.10.2015

Hayalgücü

Yazarın romanlarında yarattığı atmosfer beni tamamen içine alıyor ,karakterlerinin  iç dünyasını yansıtış tarzını son derece beğeniyorum.Üçüncü kitabı olacak bitirdiğimde her birinin bitmesine üzüldüm teşekkürler Murakami ve Doğan Kitap Yayınları .Ayrıca yazarın kitaplarındaki marka isimlerinden rahatsız olanlar televizyon seyretmesin ve gazete de okumasın ,bence .Yazar yeter ki yeni romanlar yazsın diye düşünüyorum.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız