Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Sahilde Kafka

Sahilde Kafka

Sahilde Kafka

8/10 - 119 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Hüseyin Can Erkin
Yayınevi :

Doğan Kitap

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Kafka Tamura on beş yaşına girdiği gün evden kaçar. Uzun zamandır planladığı bu kaçışın nedeni babasının yıllar önce dile getirdiği uğursuz kehanettir. Ama babasının bir düzenek gibi içine yerleştirdiği kehanet gölge gibipeşindedir Kafka ilk kez aşkı ve tutkuyu yaşarken gizemli bir cinayetle kehanetin ve kaderinin düğümleri çözülmeye başlar.

Sahilde Kafka, XXI. yüzyıl edebiyatına damgasını vuran, kitapları bağımlılık yaratan kült yazar Haruki Murakamiden, hayatın yavan gerçekliğine karşı büyülü bir dünyanın kapılarını açan bir roman.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 656

Baskı Yılı: 2015


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 515

Baskı Yılı: 2009


Dili: Türkçe
Yayınevi: Doğan Kitap

İlk Baskı Yılı : 2009

Sayfa Sayısı : 656

Dil : Türkçe

ISBN: 9786051113869

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Sahilde Kafka, Uçurumda Murakami!
Merve Fergökçe

Öncelikle söze bu “doğaüstü” romanın anlattığı doğaüstü hayvanlardan biri olan karga ile başlayalım. ‘Kafka’, Çek dilinde ‘karga’ demek. Kitabın kapağında; muhtemelen romanın kahramanı olan genç erkeğin – Kafka Tamura’nın – kafasında durup “Kafka” kelimesini gagalayan kırmızı karganın, Murakami’nin kafasında tasarlamış olduğu binlerce tuhaf hikaye ve diyalogdan sadece çok ufak bir kısmının ipucunu verebilecek ya da imgeleyebilecek bir imaj olduğu aşikar.

.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (23)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Hayranlık verici

Murakamiyle tanıştığım kitap...her sayfasını ÿ"Nasıl bir hayal gücüdür bu yaÿ"diye okuyor,  gidişatla ilgili hiçbir tahminde bulunamamak daha da merak uyandırıyor, ve iki eliniz kanda da olsa okumak istiyorsunuz... Mükemmel ötesi... Mutlaka okunmalı mutlaka mutlaka mutlaka...

Yaratıcılık

Okuyorsun,okuyorsun ve okuyorsun.Saçma olarak düşünüyorsun.Ama hiç saçma değil.Hatta olağanüstü.Çok güzel ve hayranedici.Metaforlar muazzam ve gerçekçi.Ben bunu yaratıcılık diye belirtiyorum.
Yaratıcılık sözel olduğu gibi yaratmaktan doğar.Murakamiye tam olarak hitap eden sıfat yaratıcı ve sürrealdır.
Aman o ne doğaüstü bir hayal gücü...

OKUDUĞUNUZ HER SAYFA RUHUNUZA DOKUNACAK

Kitap için söylenen olumsuz yorumları görünce inanın gözlerime inanamadım. Ilk sayfadan son sayfaya kadar bir insanı bu kadar mı soyutlar bir kitap bilemiyorum. Hayatın anlamsız genel işleyişinde kaybolan her insanın elinden tutacak bir kitap bu. Bana dünyamı ters döndürdü, içindeki fantastik dokunuşlar içtiğim sudan bile daha gerçekçiydi. Mükemmel diyeceğim ama biliyorum ki yetersiz kalacak, zira kitapta da söylendiği gibi ÿ"eksikliklerin üst üste yığılmasıyla oluşan şeydir mükemmellikÿ". Okuyun lütfen hiçbir insanın bu şeyden mahrum olmasını istemem, okudukça beni hatırlayın :)..