idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (3)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (1)
  • Soru ve Cevap (0)

Hiç acemi olduğunuz bir konuda sorumluluk almak zorunda kaldınız mı? Bunu pek çok insan hayatında bir kez de olsa yapar. Peki bu bir gemiye kaptanlık yapmak gibi hayati bir konuysa? Kendinizi yetersiz hissediyorsanız On Beş Yaşında Bir Kaptan'ın acemi kaptanı Dick Sand kendinize güvenmeniz konusunda size yardımcı olacak. Gelin, bilim kurgunun babası olarak görülen Jules Verne'in klasiklerinden On Beş Yaşında Bir Kaptan'ı birlikte inceleyelim.

 

"On Beş Yaşında Bir Kaptan" adlı kitap, çocukların gelişim sürecine nasıl katkı sağlar?

6 ila 10 yaşındaki çocuklar ve gençler için başarılı bir klasik olan On Beş Yaşında Bir Kaptan, basit ve anlaşılır bir dille yazılıyor. Konu 1873 yılında, Yeni Zelanda açıklarında Kaptan Hull'un balina avladığı gemisi Pilgrim'de geçiyor. Kalabalık bir tayfayla yola çıkan Pilgrim için o av sezonu pek verimli geçmiyor. Ancak dönüş yolunda onlar için bir hazine sayılabilecek kambur balinayla karşılaşıyorlar. Kaptan Hull bu fırsatı kaçırmak istemeyerek deneyimli tayfasıyla birlikte balinayı avlamak için gemisini on beş yaşındaki miço Dick Sand'a bırakıyor. Ancak olaylar kimsenin tahmin etmediği şekilde ilerliyor. Öyle ki geminin yeni kaptanı artık Dick Sand oluyor. Jules Verne, bu hikâyesinde deneyimli olmanın her zaman cesur bir kalbin önüne geçemeyeceğini anlatıyor. 184 sayfadan oluşan eser, kendini değersiz hissedenler için aslında hiçbir şeyin imkânsız olmadığını, insanın yaşı ve deneyimi ne olursa olsun her şeyin üstesinden gelebileceğini gösteriyor. Bu heyecan dolu maceradan çok etkileneceğinizden eminiz!

 

Bunları biliyor muydunuz?

Jules Verne'in yazdığı On Beş Yaşında Bir Kaptan'ın dünyada en çok okunan çocuk kitapları arasında yer aldığını biliyor muydunuz? İş Bankası Kültür Yayınları tarafından yayımlanan eserin uyarlaması Meryem Mine Çilingiroğlu tarafından yapılır. Türkçe dâhil pek çok dilde çevirisi bulunan eser Jules Hetzel'in "Magasin d'Education et Récreation - Eğitim ve Eğlence Dergisi" adlı dergisinde ilk kez 1 Ocak 1878 tarihinde yayımlanır. Kitap olarak ise ilk defa 1 Temmuz 1878 tarihinde özgün ismi "Un Capitaine De Quinze Ans" adıyla basılır. Kitapta bulunan resimler Charles Barbant tarafından yapılır. Eser,1878 yılında Arthur Bernede ve Lucien Gleze tarafından bir tiyatro projesi için oyun hâline getirilir.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Jules Verne tarafından yazılan On Beş Yaşında Bir Kaptan'ı beğendiyseniz yazarın Denizler Altında Yirmi Bin FersahSeksen Günde Dünya TuruDünya'nın Merkezine Yolculukİki Yıl Okul TatiliZacharius Usta ve Doktor Ox'un Deneyi adlı eserlerini de okuyabilirsiniz.

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.