7,6 TL
Standart Teslimat : 25 Mayıs - 28 Mayıs
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Zacharius Usta Kitap Açıklaması

 

Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden) 

 

Zacharius Usta olağanüstü ince bir işçilikle ürettiği kusursuz saatlerle Cenevre şehrinin gururudur. Ünü İsviçre sınırlarını aşıp Fransa ve Almanya’ya kadar uzanmıştır. Saatçiliğin ilerleyen bilime ayak uydurmasıyla, Zacharius Usta da “saat maşası”nı icat eder. Bu icadının ardından kibir başını döndürür. Öyle ya, Tanrı sonsuzluğu yarattıysa, kendisi de zamanı yaratmıştır. Ancak günün birinde imal edip sattığı bütün saatlerin ortada görünür bir sebep olmaksızın birden durmasıyla, öfkeli müşteriler evinin kapısını aşındırmaya başlar. Bilimle manevi değerler arasındaki çatışma Jules Verne’in 1854 yılında yayımladığı bu fantastik öykünün ana temasıdır. Kibrine yenilip ölümsüzlüğün peşine düşen ve ruhunu kaybeden Zacharius Usta için çöküş kaçınılmazdır.

 

Editör : Gamze Varım

 

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

18.04.2022

TAVSİYEMDİR

Keyifli bir Jules Verne eseri. Akıl çagıyla birlikte ortaya çıkan bilgi birikiminin Batılı insanda oluşturduğu doğaya hükmetme çabasının beraberinde getirdiği artık tanrı biziz kibrini göz önüne seren bir eser. Kitap, yaptığı mükemmel saatler üzerinden zamana hükmettiğini ve tanrılaştığını zanneden Zacharius ustanın hazin sonunu ele alıyor. Keyifli okumalar diliyorum. S.K

10.02.2021

tavsiye

okumaya başlayıp bitirmeniz bir olacak, akıcı ve ilginç bir kitap

01.02.2021

Harika

Okumak için sabırsızlanıyorum

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.