idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (2)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (0)
  • Soru ve Cevap (0)

Gerçek Özgürlük adlı eser; özgürlüğün aslında ne olduğunu, nasıl elde edilebileceğini son derece yalın ve açık bir biçimde okuyucusuna anlatıyor. Kitap, kapağında da yer bulan ve ana fikrini ortaya koyan "En temel özgürlük insanın kendisi olarak yaşamında var olabilmesidir." ifadesinden hareketle inşa ediliyor. Sohbet havasında geçen kitap; içinde yer alan kavramlar ve konusuyla psikolojiye ilgi duyan bütün okuyuculara hitap ediyor. Dilerseniz rehber niteliğinde olan Gerçek Özgürlük adlı eseri daha yakından inceleyelim.

 

"Gerçek Özgürlük" adlı kitabı neden okumalısınız?

Gerçek Özgürlük, Doğan Cüceloğlu’nun öğrencilik dönemini temsilen Timur adındaki bir genç ile yaşlılık dönemini temsil eden Yakup Bey adındaki bir psikoloji profesörünün arasında geçen sohbetleri içeriyor. Eserde yazarın hayata bugünkü bakış açısıyla gençliğini yönlendirdiği, geçmişteki hâline öğütler verdiği görülüyor. Geçmiş ile gelecek aynı anda ve aynı mekânda bir araya geliyor. Kitap; genç öğrenci Timur, onun sevdiği kız arkadaşı Nesrin ve Profesör Yakup Bey ekseninde şekilleniyor. Yirmi altı bölümden oluşan eser, her bölümünde ayrı konu başlıklarıyla ilerliyor. Her bir bölümde Yakup Bey ile Timur’un rehber niteliğindeki sohbetleri yer alıyor. Kültür robotu kavramına değinilen kitapta, kendi olamayanların başkalarının beklentilerine göre yaşayan birer robottan farksız olduğu vurgulanıyor. Toplumun kalıplarından kurtulup kendini fark eden ve kendi yolunu çizenlerin gerçek özgürlüğe erişebilecekleri okuyucuya anlatılıyor. Özgürleştirici tavsiyeler veren Yakup Bey’in, aşk acısı yaşayan Timur’u bazı insanlarla tanıştırarak onun bakış açısını genişlettiği görülüyor. Gerçek Özgürlük adlı kitap; gerçek duygu ve düşüncelerini bulamamış veya baskılamış kişilere özgürlüğe giden yolları göstererek toplumun tutsağı değil bir parçası olunması gerektiğinin altı çiziliyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Gerçek Özgürlük adlı eser, psikoloji alanının önde gelen isimlerinden Psikolog ve Yazar Doğan Cüceloğlu’nun tarafından yazılır. Kitap, yazarın daha önce kaleme aldığı “İyi Düşün Doğru Karar Ver” adlı eserini daha kapsamlı bir şekilde okuyucuya aktarır. Eser, ilk kez 2014 yılında yayımlanır. Kitabın dikkat çekici kapak tasarımı Kutan Ural imzası taşır. Eser, 2021 yılından itibaren Kronik Kitap tarafından psikoloji dizisi içinde yayımlanır. Editörlüğünü Tuğçe İnceoğlu’nun, yayın yönetmenliğini ise Adem Koçal’ın üstlendiği kitap, toplam 344 sayfadan oluşur.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Gerçek Özgürlük adlı kitabı beğendiyseniz yazarın psikoloji alanında kaleme aldığı eserlere göz atabilirsiniz. Doğan Cüceloğlu’nun yazdığı Geliştiren Anne – Babaİnsan ve DavranışıSavaşçıVar mısın? - Güçlü Bir Yaşam İçin ÖnerilerBaşarıya Götüren Aileİletişim Donanımlarıİçimizdeki ÇocukEvlenmeden ÖnceDamdan Düşen Psikolog adlı eserleri de okuyabilirsiniz.

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.