E-Kitap
Kadınsız Erkekler
44,00 TL

Elektronik kitap ürününüzü Kobo cihazlarından veya Kobo uygulamasından okuyabilirsiniz. Fiziki teslimat olmayacaktır.

Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Kadınsız Erkekler E-Kitap Açıklaması

“Bir kadını yitirmek, tüm kadınları yitirmek demek…”

Doğan Kitap tarafından 2016 yılında yayımlanan Haruki Murakami’nin Kadınsız Erkekler adlı eseri, özlem, ihanet, ölüm, terk ediliş, vaz geçiş nedeniyle yalnız kalan birkaç erkeğin öyküsünün anlatıldığı bir hikaye derlemesidir.

“Bir gün sen de kadınsız erkeklerden olacaksın. O gün en ufak bir uyarı, küçücük bir ipucu vermeden; önsezi olarak hissettirmeden ya da içine doğmadan; kapını çalmadan, hiç beklemediğin bir anda seni bulacak. Bir köşeyi döndüğünde, aslında çoktan oraya varmış olduğunu anlayacaksın. Geriye dönmek mümkün olmayacak. O köşeyi bir kez dönünce, orası artık senin için mümkün olan tek dünya olacak. O dünyada sen kadınsız erkeklerden biri olarak anılacaksın."

Haruki Murakami – Kadınsız Erkekler adlı eserinden bir alıntı.

Sayfa Sayısı: 224

Baskı Yılı: 2016

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 165

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: Doğan Kitap

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

08.02.2019

Kadınsız Erkekler

Haruki Murakami'nin yedi öyküden oluşan kitabı. Her öykü ayrı güzel ama ben en çok Aşık Samsa'yı beğendim. Sanki Kafka'nın "Dönüşüm"ünü farklı bir şekilde uyarlamış o öyküde. Her öykü erkek karakterler üzerinden gidiyor. Ya bir kadının özlemini çekiyorlar ya da yasını tutuyorlar. Aşk acısı çeken erkekler... Genelde kadınlarla ilgili bu tür kitap daha çok yazıldığı için ayrı bir güzel bu öyküler. Her öyküde Murakami'nin kendine has tarzını görüyoruz. genelde yoruma açık bitiyor öyküler ve kendine has metaforları ve espiri anlayışı ile okuru kah düşündürüyor kah güldürüyor. "... Sen açık renkli bir Acem halısısın, yalnızlık ise çıkmayan bir Bordeaux şarabın lekesi. Yalnızlığın Fransa'dan taşınmış, yarasının acısı Ortadoğu'dan gelmiştir. Kadınsız erkekler için, dünya çok geniş, keskin ve ağır bir karışımdır., tıpkı ayın arka yüzü gibi."

01.02.2016

kusursuz

Nasıl oluyor da bir yazar kısacık hikayelerle  okuyucuya bu denli tesir etmeyi başarıyor?

18.01.2016

okunası

Murakami´nin pek çok kitabını okudum ancak öykülerinin tadı bir başkaymış. Yine klasik Murakami,  içe kapanık karakterler, yaşanan ilişkileri anlatım biçimi diğer kitaplarından çok da farklı değil. Ancak akıcılık, dili kullanım kıvraklığı yine çok iyi. Kelimeleri sihirli bir şekilde kullanarak karakteri tanımamızı, hikayenin içine sürüklenmemizi sağlıyor. Bir de bu kez Japonca aslından bir çeviri yapılmış ki son derece başarılı. Ali Volkan Erdemir´i kutlarım.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.