4,5/5 - 23 Kişi Yorum Yap
19,14 TL
29,0 TL %34
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 11 Nisan
Standart Teslimat : 13 - 15 Nisan
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


PSİKOPAT. Bu kelimeyi duyar duymaz katiller, sapıklar, intihar bombacıları üşüşüyor zihnimize.

Ama filmlerdeki emsallerinin aksine, gerçek hayatta her psikopat şiddet yanlısı veya suça meyilli değil. Yeni araştırmalar her on CEO'dan birinin psikopat olduğunu söylüyor. Gülerek "Bilmem mi!" diyorsanız ekleyelim; cerrahlar, avukatlar, gazeteciler ve politikacılar arasında da psikopatlık hayli olağan. Psikopatların dünyasına yapacağınız bu afallatıcı yolculukta, Oxford Üniversitesi'nden Prof. Kevin Dutton, psikopatik eğilimlerin insanın doğasında olduğunu ortaya koyarken, toplumun da daha önce hiç olmadığı kadar psikopatlaştığını savunuyor. Zira korkusuzluk, kendine güven, cazibe, acımasızlık ve odaklılık gibi psikopatlarda öne çıkan özellikler 21. yüzyılda başarı kelimesinin üzerine terzinin diktiği ceket gibi oturuyor.

Kevin Dutton, yüksek güvenlikli hastanelerin psikopati koğuşları, Budist tapınakları -kapaktaki "ermiş" kelimesi maalesef nedensiz kullanılmadı- ve komando eğitim kampları gibi yalnız özel izinle girilebilen sıra dışı yerlerde sayesinde bizzat yaptığı gözlemleri, beyin taraması gibi gelişmiş yöntemler ve benzeri bilimsel araştırmalarla harmanlayarak, başarılı bir cerrahla seri katil arasındaki çizginin aslında nasıl da ipince olduğunu gözlerimizin önüne seriyor.

Her sayfası kışkırtıcı önermelerle dolu Olağan Psikopatlar, bizi o hep hor gördüğümüz, ama yeri geldiğinde faydalanmaktan da çekinmediğimiz karanlık yanımız ile tanıştırıyor.

"Tedirgin edici ama fazlasıyla da eğlenceli. 2012'nin atlanmaması gereken 20 kitabından biri."
SlateSayfa Sayısı: 280

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Domingo Yayınevi

 

Puanlamalar

%82,6
%13
%0
%0
%4,3
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

31.05.2019

Başarılı Buldum

Psikopatlar hakkında yanlış önyargıların dışında bir bakış açısından bakabileceğiniz güzel bir kitap. Yanlız akademik dili çok yoğun. Önce akademik olarak anlatıp ardından kişisel deneyimlerinden bahsederek kanıtlıyor. Deneyim kısmını biraz daha fazla tutsaymış daha iyi olabilirmiş. Birde kitabın ismi çok saçma çevrilmiş. Bu kitaba en uygun isim ''psikopatların bilgeliği olabilirdi''. Çünkü tam olarak bundan bahsediyor. Buna rağmen çok ilgi çekici bir kitap. 2 günde bitirdim. Herkesin bu kitabı okumasını tavsiye ediyorum. Tamamen doldurmasada dolmanız için ilk kıvılcımı size veriyor.

14.05.2016

Kitap isimleri çevirisi

Filmlerde oldugu gibi kitapları da böle b.ktan başlıklarla çevirmekten vazgeçin artık.

15.09.2014

okunmalı

psikoloji sevenler için ideal okunmalı

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız