idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 8 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (1)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (29)
  • Soru ve Cevap (1)

Çocuklukta İhmalin İzi: Boşluk Hissi

İçinizdeki boşluk hissinin sebebini öğrenmek ister misiniz? O zaman Çocuklukta İhmalin İzi: Boşluk Hissi isimli kitap size göre. Kitabın yazarları Dr. Jonice Webb ve Dr. Christine Musello, danışanlarıyla yaptığı seanslardan örnekler veriyor ve yaşadığınız durumu anlatılan karakterle içselleştirerek tanımlamanızı sağlıyor. Seanslarda paylaşılan deneyimlerle kendi hayatınızdan çıkarımlar yapabilir, anlamlandıramadığınız boşluk hissinin temellerine inebilirsiniz.

 

"Çocuklukta İhmalin İzi: Boşluk Hissi" adlı kitabı neden okumalısınız?

Sola Unitas Kitap'tan çıkan Çocuklukta İhmalin İzi: Boşluk Hissi adlı eser, insanda eksik olan hislerin belirlenmesi amacını esas alıyor. Yazarlar, konuyu çocuklar ve yetişkinler üzerinden ele alıyor. Aile ve çocuk ilişkisinde suçlamanın yanlış bir tavır olduğuna, suçlamak yerine boşluk hissinin altında yatan sebeplerin bulunmaya çalışılması gerektiğine değinen ve üç bölümden oluşan kitap; boşluk hissi ve çocuklukta ihmal konularını işliyor. Eserde ebeveynlerin yaklaşımının çocuğun yetişkinlik dönemini nasıl etkilediği açıklanıyor. Çocuklukta eksik kalan hislere ve bu hislerin ilişkilerdeki etkilerine yer veriliyor. Duyguları yeterince cevaplanmayan çocuk, kendini yetersiz ve değersiz hissedeceği için bir süre sonra sessizleşebiliyor. Kendi duvarlarını örerek sezgisel olarak insanlardan uzaklaşan çocuk, ailesinden göremediği ilgiyi başka hiç kimseden göremeyeceğini düşünür hâle gelebiliyor. Yazarlar; çocuklukta duygusal ihmalin evlilik, aile ve sosyal ilişkilerdeki etkilerine değiniyor. İhmal edilen çocuk, duygularından tamamen uzaklaşıyor ve onları yararsız olarak değerlendiriyor. Kendini doyumsuz ve boş hisseden çocuk, başkaları tarafından kabul edilemez hâle gelebiliyor. Ebeveynlerin bu durumu engellemek için çocuklarının duygusal ihtiyaçlarını karşılaması, onları sevmesi ve değer verdiğini göstermesi gerekiyor. Aksi taktirde, güven duygusu gelişmeyen çocuklar ortaya çıkıyor. Çocuk, ailesi tarafından değer gördüğünü hissettiğinde kendi ihtiyaçlarını fark ediyor çünkü diğer insanlara yaklaşabilmenin yolu, önce kendine değer vermeyi öğrenmekten geçiyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Çocuklukta İhmalin İzi: Boşluk Hissi kitabının sonunda hisleri adlandırmanıza yön veren bir duygu kelime listesi bulunduğunu biliyor muydunuz? Duyguları öğrenmek için bu listeye bakabilir; öfkeli, huzursuz, yorgun veya bıkmış gibi tanımlayamadığınız duyguları tespit etmek için bu listeden faydalanabilirsiniz. Psikoterapist Dr. Jonice Webb ve Dr. Christine Musello tarafından yazılan ve 308 sayfadan oluşan kitabın Türkçe çevirisi ise Gülsün Arıkan'a ait.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Bu kitabı okuduktan sonra çocuklukta oluşan boşluk hissinin nasıl çözülebileceğini öğrenmek için kitabın devamı niteliğinde olan Çocuklukta İhmalin İzi: Çözümler isimli kitaba göz atabilirsiniz. Ayrıca Dr. Lindsay Gibson'ın Olgunlaşmamış Ebeveynlerin Açtığı Yaraları İyileştirmek adlı kişisel gelişim kitabını da inceleyebilirsiniz. 

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Jonice Webb
Çevirmen:Gülsün Arıkan

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.