5/5 - 2 Kişi Yorum Yap, Kazan!

Baskı Sayısı : 1. Basım

İlk Baskı Yılı : 2018

Sayfa Sayısı : 520

Ebat : 12,5 x 19,5

Dil : Türkçe

Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden)   Jack London'ın yarı otobiyografik romanı Martin Eden, maddi imkânsızlıklar içinde iyi bir eğitim almak ve ismini edebiyat dünyasına duyurmak için yılmadan ve durmak bilmeden çalışan ge ... Tamamını gör
12,89 TL
22,22 TL %42
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Yazar Hakkında

Jack London

Jack London

Amerika’nın ikonik romancısı, kısa hikaye yazarı ve aktivist Jack London; en çok 1903 yılında yayımlanan “Vahşetin Çağrısı” ve 1906 tarihli “Beyaz Diş” adlı eserleriyle tanınmaktadır. Jack London, 12 Ocak 1876’da California eyaletinin San Francisco şehrinde dünyaya geldi. Jack London’ın annesi Flora Wellman’ın ve babası William Henry Chaney’nin evli olup olmadıkları kesin olarak bilinmemektedir. Chaney, ... Tamamını gör

Yazarın Diğer Eserleri

Kitap Açıklaması

Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden)

 

Jack London'ın yarı otobiyografik romanı Martin Eden, maddi imkânsızlıklar içinde iyi bir eğitim almak ve ismini edebiyat dünyasına duyurmak için yılmadan ve durmak bilmeden çalışan genç bir denizciyi konu alır. Yüksek sosyeteye mensup sevgilisinin gözünde saygın bir yer edinmek umuduyla yazarlığa soyunan Martin, yazdığı öyküler birkaç dergi tarafından peş peşe reddedilince ve çaylak bir gazeteci yüzünden sosyalist olmakla suçlanınca uğruna verdiği iki yıllık savaş gözüne çoktan kaybedilmiş görünür. Ne var ki başarı ve şöhret nihaidir, fakat her şey sona erdiğinde Martin çok önemli bir şeyi; bir zamanlar sofralarına oturmak için can attığı ve son derece kültürlü olduklarını düşündüğü o yüksek kesimin aslında ne kadar da sığ ve sahte olduğunu keşfedecektir.

 

Martin Eden ile okuyucu, körpecik bir delikanlının bireysel devrimine baştan sona tanık olmakla kalmayacak, kendine olan inancını bir kez olsun yitirmeyen bu gencin eğitsel devrimini tamamladıktan sonra yaşadığı hayal kırıklığıyla sarsılacak.

 

 

 

Puanlamalar

%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

11.06.2018

Roman hakkında

Jack london bu romanında tepeden tabana aşağıdaki halka bakıp onlara dair bir roman yazmıyor,içinde bulunduğu halkın gözleriyle tepedekilere bakıp onların iğreti sahte ve ezberlenmiş bakış açılarını eleştiriyor,taban ve tavan arasındaki bir geçişe tanık oluyoruz,insan hangi durumda daha yalnızdır ? tabanda hayat mücadelesinde yalnız değilken,Tepedeki yalnızlığın neredeyse ölüme taşıyacak kadar çetin ve zorlu olduğuna bizi ikna etmekde,mutlaka okunması gerekir,bu kitap daha okunaklı ve kaliteli,yazıları okunaklı ısrarla tavsiye ederim.