19,25 TL
Standart Teslimat : 01 Temmuz - 04 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Martin Eden Kitap Açıklaması

 

Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden)

 

Jack London'ın yarı otobiyografik romanı Martin Eden, maddi imkânsızlıklar içinde iyi bir eğitim almak ve ismini edebiyat dünyasına duyurmak için yılmadan ve durmak bilmeden çalışan genç bir denizciyi konu alır. Yüksek sosyeteye mensup sevgilisinin gözünde saygın bir yer edinmek umuduyla yazarlığa soyunan Martin, yazdığı öyküler birkaç dergi tarafından peş peşe reddedilince ve çaylak bir gazeteci yüzünden sosyalist olmakla suçlanınca uğruna verdiği iki yıllık savaş gözüne çoktan kaybedilmiş görünür. Ne var ki başarı ve şöhret nihaidir, fakat her şey sona erdiğinde Martin çok önemli bir şeyi; bir zamanlar sofralarına oturmak için can attığı ve son derece kültürlü olduklarını düşündüğü o yüksek kesimin aslında ne kadar da sığ ve sahte olduğunu keşfedecektir.

 

Martin Eden ile okuyucu, körpecik bir delikanlının bireysel devrimine baştan sona tanık olmakla kalmayacak, kendine olan inancını bir kez olsun yitirmeyen bu gencin eğitsel devrimini tamamladıktan sonra yaşadığı hayal kırıklığıyla sarsılacak.

 

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

21.11.2019

çevirisi nasıl

arkadaşlar kitabı sipariş ettim çevirisi hakkında endişelerim var. Çevirmenin başka bir kitabı yok gibi. okuyan varsa çevirisi hakkında yorumlayabilir mi ?

18.09.2019

Bir başucu kitabı

Nietzsche'nin üst insanına çok benzeyen güçlü bir karakter, yürek burkan bir aşk.Başlangıçta bir aşk hikayesi gibi görünse de çok farklı bir yere evriliyor. Aşk burada Martin'in kendi devrimini gerçekleştirmesi, kendini keşfetmesi için bir araç olarak kalıyor sadece. Hedefine ulaştığında ise; varmak istediği yerin, aslında gördüğü gibi olmadığını farkediyor ve hayal kırıklığı ile hakikat arasında sıkışıyor. Yaşama,azme,insana,burjuva hayatına,ezenlere ve ezilenlere,okumaya,yazmaya,fakirliğe,açlığa,hırsa,gösterişe,hak ve haksızlığa,düşüş ve kalkışlara bir ayna adeta. Kitap okurken etkilendiğiniz satırların altını çizme alışkanlığınız varsa, bu kitapta kalemi elinizden düşüremeyeceksiniz.

11.06.2018

Roman hakkında

Jack london bu romanında tepeden tabana aşağıdaki halka bakıp onlara dair bir roman yazmıyor,içinde bulunduğu halkın gözleriyle tepedekilere bakıp onların iğreti sahte ve ezberlenmiş bakış açılarını eleştiriyor,taban ve tavan arasındaki bir geçişe tanık oluyoruz,insan hangi durumda daha yalnızdır ? tabanda hayat mücadelesinde yalnız değilken,Tepedeki yalnızlığın neredeyse ölüme taşıyacak kadar çetin ve zorlu olduğuna bizi ikna etmekde,mutlaka okunması gerekir,bu kitap daha okunaklı ve kaliteli,yazıları okunaklı ısrarla tavsiye ederim.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.