product image
Alfa Yayıncılık
4.75 (40 yorum)
Satıcı: idefix (4.1)
Tek Çekim x 101.32 TL = 101.32 TL
13 Aralık Çarşamba kargoda
Kitap Formatı
Ürünün Kampanyaları
discount400 TL Üzeri Kitaplarda Geçerli Sepette 40 TL İndirim
Kitap FormatıCiltsiz
İlk Baskı Yılı2017
Sayfa Sayısı
Hamur Kalitesi2. Hamur
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (40)
  • Soru ve Cevap (0)

Mikro alemden makro aleme var olan tüm maddenin gizemi sizin de ilginizi çekiyor mu? Fizik profesörü olmadan evren, zamanda yolculuk, kara delikler, solucan delikleri hakkında her şeyi bilemeseniz dahi içinde yaşadığınız kozmos hakkında bilgi sahibi olabilmek için Stephen Hawking'in Zamanın Kısa Tarihi adlı kitabını bir kaynak olarak görebilirsiniz. Eser, ders kitabı niteliğinde ağır fizik formülleri ile yazılmamış olsa da okurların asgari düzeyde fizik terimlerine hâkim olmaları, kitabı daha anlaşılır kılıyor. Bu sebeple lise çağından başlamak üzere fiziğe ilgi duyan tüm yetişkinlere hitap eden bir eser Zamanın Kısa Tarihi. Hayretinizi ve farkındalığınızı artıracak eseri detaylarıyla inceleyelim.

 

''Zamanın Kısa Tarihi'' adlı kitabı neden okumalısınız?

Hawking, bilimi yalnızca bilim insanlarının profesyonel uğraşları arasında görmüyor; toplumun da bilimden faydalanmasını, kozmosa dair insanların meraklarını sade bir dil ve üslupla gidermeyi amaçladığı bu eserini ustalıkla meydana getiriyor. Yer yer esprili anlatımı ve teorilerin, tezlerin, antitezlerin ve formüllerin ardından günlük hayattan aldığı analojilerle kitabı desteklemesi, eserin yazılma amacına ettiği hizmetin en güzel göstergesi. Fiziğin geçmişten günümüze tarihsel sürecine değinerek bütüncül bir anlatıyla eserini kaleme alan Hawking, felsefeden faydalanmayı da ihmal etmiyor. Sürükleyici bir anlatıma sahip olan eser; fiziğe, felsefeye, evrene ilgi duyan ve düşünen her bireye hitap ediyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Zamanın Kısa Tarihi adlı kitabın ilk basıldığında İngiltere'nin çok satan gazetesi Sunday Times'ın en çok satan kitaplar listesinde 237 hafta kalarak rekor kırdığını biliyor muydunuz? Yaklaşık 40 dile çevrilen ve 10 milyona yakın satılan kitap, günümüzde hâlen popülerliğini korur. Hawking, konuşma yetisini kaybettikten sonra yazdığı eseriyle adını daha büyük kitlelere duyurur. Tam adı Stephen William Hawking olan İngiliz fizikçi, kozmolog, astronom, teorisyen ve yazar; Einstein'dan sonra en popüler fizikçi kabul edilir. Hawking aramızdan ayrılmadan önce güncellediği eserine yeni bir ön sözün yanı sıra yeni araştırmalarını içeren bir bölüm daha ekler. Ayrıca eserin anlaşılabilir yapısının en önemli faktörlerinden biri de ilk baskı için gittiği Bantam Yayınevi'ndeki editör Peter Guzzardi olur. Einstein'in ünlü denklemi dışındaki her denklemin çıkarılmasını teklif eden Guzzardi, eserin her kesime hitap eden bir kitap haline gelmesinde önemli bir rol oynar. Hawking'in başarılarla dolu, bir o kadar da ilginç olan hayatının anlatıldığı ''The Theory Of Everything'' (IMDb: 7.7) filmini izleyerek kitabı farklı bir gözle tekrar tekrar hissedebilirsiniz.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Stephen Hawking'in Zamanın Kısa Tarihi adlı kitabının devamı niteliğinde olan Ceviz Kabuğundaki Evren kitabını ve Kara Delikler eserini de keyifle okuyabilirsiniz.

 

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Stephen Hawking
Kapak:Begüm Çiçekçi
Yayın Yönetmeni:Mustafa Küpüşoğlu
Dizi Editörü:Kerem Cankoçak

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.

101,32 TL