idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (2)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (41)
  • Soru ve Cevap (0)

Domingo Yayınevi Incognito - Beynin Gizli Hayatı - David Eagleman

İnsan vücudundaki en gizemli organ olan beyni daha yakından tanımak ister misiniz? David Eagleman, Incognito-Beynin Gizli Hayatı adlı eserinde insan beyninin yapısını ele alıyor ve beyni, insan vücudundaki operasyonu yöneten bir kontrol merkezi olarak tanımlıyor. Eagleman'ın beynin işleyiş tarzını ve çelişkilerini ele aldığı bu nörobilim kitabı, kendi beyninizi keşfetmenizi sağlıyor. Gelin, kitabın detaylarına birlikte bakalım.

 

"Incognito-Beynin Gizli Hayatı" adlı kitabı neden okumalısınız?

Bir bilim kitabı olan Incognito-Beynin Gizli Hayatı, beynin derinliklerine dalmanızı sağlıyor. Bilime ve insan vücudunun işleyişine merak duyan herkes tarafından okunabilecek kitapta, insanın düşünce ve eylemlerinin farklı bir bilinç tarafından yönetildiği gerçeği ele alınıyor. İnsanların her davranışına beynin karar verdiğini anlatan yazar, farklı ve ilgi çekici olayları bu eserinde topluyor. Örneğin, beyin zedelenmesi durumunda yaşanabilecek olayları ve renkleri işitip şekillerin tadını algılayabilen sinestezik insanların incelendiği araştırmaları ortaya koyuyor. Bilinci gemideki kaçak bir yolcuya benzeten yazar, insanların yolculuktan nasiplendiğini ama gemideki mühendis harikalığını keşfedemediğini; insanların kendi kararını verdiğini düşündüğü zamanlarda aslında beynin komutlarına uymuş olduğunu anlatıyor. Yazar, 294 sayfalık kitapta her ne kadar karmaşık olsa da beynin yapısının kavranamaz olduğu düşüncesine karşı çıkıyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Incognito-Beynin Gizli Hayatı isimli kitabın henüz 2011 yılında yazılmış olmasına rağmen şimdiden bir klasik olarak görüldüğünü biliyor muydunuz? Incognito-Beynin Gizli Hayatı, dünyada en çok satan eserler arasına girer. Nörobilim alanında çalışmalar yapan David Eagleman, 20 ayrı dilde yayımlanan kitapta insan olmayı bir nörobilimcinin gözünden sorgular. Yazar, bu kitabın ismi için "gizli" anlamına gelen "incognito" kelimesini seçerek beynin gizemli yapısını vurgular. Domingo Yayınevi tarafından ilk olarak 2013 yılında basılan kitabın çevirmenliğini Zeynep Arık Tozar tarafından yapar. Kitabın kapak tasarımını Ayşe Nur Ataysoy, sayfa uyarlamasını Bahadır Erşık, editörlüğünü Şiirsel Taş üstlenir. David Eagleman, Incognito-Beynin Gizli Hayatı adlı kitapta beyninin bir kısmı ameliyatla alındıktan sonra karakteri değişen adam gibi ilgi çekici ve merak uyandırıcı örneklere yer verir. Bu kitapta binlerce bilim insanıyla ortak bir alanda çalışma yaptığını söyleyen yazar, beynin yapısı nedeniyle her geçen saatte biraz farklı bir David Eagleman olduğu için eserde "ben" yerine "biz" dilini kullanır.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz:

Incognito-Beynin Gizli Hayatı isimli kitabı beğendiyseniz David Eagleman'ın beyni ele aldığı "Canlı Devre-Durmaksızın Değişen Beynin İçyüzü", "Yaratıcı Tür-Fikirler Dünyayı Nasıl Yeniden Yaratıyor" ve "Beyin Senin Hikayen" adlı kitaplarını da okuyabilirsiniz.

 

Katkıda Bulunanlar
Yazar:David Eagleman
Çevirmen:Zeynep Arık Tozar

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.