idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 8 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (3)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (20)
  • Soru ve Cevap (0)

Fiziksel, biyolojik ya da ruhsal olarak kendinizi tanımaya başladıkça varlığınızın da bir kozmos olabileceğini düşündüğünüz oldu mu? David Eagleman kaleme aldığı Beyin Senin Hikâyen adlı kitabı ile okurunu âdeta içindeki kozmosa doğru nefes kesen bir yolculuğa çıkarıyor. Sosyoloji, psikoloji, felsefe, tarih gibi birçok alanı sinir bilimi ile harmanlayarak okurlarına aktaran David Eagleman'ın Beyin Senin Hikâyen adlı kitabını gelin, detaylarıyla inceleyelim.

 

"Beyin Senin Hikâyen" adlı kitabı neden okumalısınız?

David Eagleman Beyin Senin Hikâyen adlı kitabında beyin ve sinir bilimi dışında birçok konuyu da ele alıyor. Kitap, okudukça sebebini merak ettiğiniz ya da farkında olmadan yaptığınız birçok davranışın da nedenlerini anlayıp öğrenmenizi sağlıyor. Nöronların bağlantısını, yenidoğan bir bebeğin biyolojik yapısını açıklayarak başlıyor David Eagleman. Nöronların iletişimini sağlayan sinapsların insan yaşamı ilerledikçe azaldığını açıklayan yazar beyin içerisinde etkin rol alıp faaliyet gösteren sinapsların korunduğunu söylerken yararlı olmayan sinapsların zayıflayarak yok olduğunu söylüyor. Kullanılmayan bağlantılar yok oluyor; insan, yalnızca beyninde var olanlarla değil aynı zamanda yok olan bilgilerle oluşuyor. Eagleman; kişiliğin oluşmasında etkili olan beyin fonksiyonlarının yaşanan aile ve çevreyle de yakından ilişkili olduğunu açıklıyor. Alkolün ve bazı hastalıkların sebep olduğu durumların da nöral ağları olumsuz etkilediği görülüyor. Fiziksel açıdan sürekli yenilenen bedeniniz yedi yılda tamamen başka bir bedeni oluşturduğu gibi nöral ağlarınız da bütün bu farklı versiyonlarınızı kaydeden sabit bir bellek oluyor. Tek bir kimliğe sahip olsa da tek bir zihne sahip olmayan insanın birbiriyle rekabet hâlindeki birçok güdünün toplamı olarak yaşayışını etkileyici ve akıcı bir üslupla anlatan Eagleman'ın kaleminden çıkan Beyin Senin Hikâyen adlı kitabı keyifle okuyacağınıza eminiz.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Orijinal adı "Brain: The Story of You" olan Beyin Senin Hikâyen adlı kitabın yazarı David Eagleman’ın nörobilim alanında doktora derecesine sahip olduğunu biliyor muydunuz? Beyin Senin Hikâyen adlı kitap toplam 272 sayfadan ve altı bölümden oluşur. Daha önce de büyük kitlelerle buluşan kitabın yazarı David Eagleman, Beyin Senin Hikâyen adlı kitabıyla da büyük bir ilgi toplar. Beyninizin yaşadıklarınızla birlikte nasıl şekillendiğini büyük bir ilgi ile okumanızı sağlayan Eagleman’ın kaleme aldığı Beyin Senin Hikâyen adlı kitap, Domingo Yayınları tarafından 2016 yılında yayımlanır. Türkçeye Zeynep Arık Tozar tarafından çevrilir. Kişisel hikâyenizi bir de David Eagleman’ın gözünden yeniden okuyabilirsiniz.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

David Eagleman'ın kaleme aldığı Beyin Senin Hikâyen adlı kitabı beğendiyseniz yine aynı yazara ait olan Incognito-Beynin Gizli Hayatı ve Ve... Sonraki Hayattan Kırk Öykü kitaplarına da göz atabilirsiniz.

Katkıda Bulunanlar
Yazar:David Eagleman
Kapak Uygulama:Miray Doğan
Sayfa Uygulama:Bahadır Erşık
Çevirmen:Zeynep Arık Tozar

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.