Şermin Yaşar

Şermin Yaşar

Şermin Yaşar Kimdir?

Şermin Yaşar

Yazarlık kariyerine adım atmadan önce sosyal medyada “Oyuncu Anne” adıyla tanınmış olan Şermin Yaşar, anne-çocuk ilişkilerine dair tecrübeleri ve hassas tutumuyla alanında fark yaratan işlere imza atıyor. 2017 yılından önce kitaplarını Çarkacı soyadıyla yayımlayan yazar, çocuk gelişimi alanındaki kitaplarının yanı sıra öykü dalındaki eserleriyle de hayran kitlesini giderek genişletiyor. Yeni nesil edebiyatın kurgu ve üslup bakımından en güçlü yazarları arasında yer alan Şermin Yaşar, sizi de eşsiz kalemini keşfetmeye çağırıyor.

Bir Kadın, Bir Anne ve Bir Yazar

Göçmen bir ailede dünyaya gelen Şermin Yaşar, Almanya’nın Başkenti Berlin’de 1982 yılında doğdu. Ailesinin Türkiye’ye dönme kararı üzerine çocukluk yıllarını Bilecik’in Kınık köyünde geçiren Yaşar, lisans öğrenimini tamamlamak üzere Isparta’ya taşındı. Burada Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olduktan sonra, yüksek lisans öğrenimi için Ankara’ya yerleşti. Ardından kariyerine reklam sektöründe metin yazarı olarak başlangıç yaptı. Yazarlığa olan tutkusunu mesleği sayesinde daha çok keşfetme ve geliştirme fırsatı bulan Yaşar, bu sayede kariyerinde yöneticilik pozisyonlarına kadar yükseldi. 

2011 yılında ikiz çocuk annesi olan Şermin Yaşar, bir yıl aradan sonra üçüncü çocuğunu da dünyaya getirdi. Çocuklarının doğumu ile birlikte anneliği hayatının merkezine alan yazar, bir yandan sosyal medyada annelik deneyimlerine dair aktif olarak paylaşımlar yaparken, diğer yandan ilk kitabı Başlarım Şimdi Anneliğe’yi kaleme aldı. İlk kitabı 2015 yılında raflardaki yerini aldıktan sonra yazarlığa üretken bir şekilde devam etti. İçten dili ve çocuklarına karşı duyduğu yoğun empati duygusu ile annelere ilham olan Şermin Yaşar, aynı yıl yayımladığı Oyuncu Anne adlı kitabıyla ise yazarlık kariyerindeki en büyük yankıyı uyandırdı. Yazarın günümüzde hem çocuklar hem de yetişkinler için yazdığı pek çok güçlü eser bulunuyor.

Modern Türk Kadınına Güçlü Bir Örnek…

Şermin Yaşar, başarılarla dolu kariyeri ve özenli anneliği ile modern kadının en güçlü temsilcileri arasında yer alıyor. Siz de bu çok yönlü yazarın benzersiz eserleri ile tanışmak için daha fazla geç kalmayın! Şermin Yaşar’ın birbirinden keyifli ve sürükleyici kitapları, sayfanın hemen aşağısında keşfedilmeyi bekliyor!

 

ESERLERİ VE KATKIDA BULUNDUKLARI
28 ADET

      x

      6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.