idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 8 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (2)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (0)
  • Soru ve Cevap (0)

Doğan Çocuk Lo - Şermin Yaşar

Küçük bir çocuğun hikâyesi, okuyanları bir yandan hüzünlendirip bir yandan da umutlandırabilir mi? Sevilen yazar Şermin Yaşar'ın yazdığı Lo adlı çocuk kitabı, tam da böyle bir hikâyeyi konu alıyor. Yazar, mevsimlik tarım işçiliğiyle hayatını sürdüren bir anne ve babanın oğlu olan Yüksel'in hikâyesiyle hem dünya çapında mücadele edilen çocuk işçiliği sorununa dikkat çekiyor hem eğitimin önemini gözler önüne seriyor. Gelin, bu güzel kitabın içeriğinden biraz bahsedelim.

 

"Lo" adlı kitabı neden okumalısınız?

Şermin Yaşar tarafından yazılan ve 120 sayfadan oluşan Lo adlı çocuk kitabı, 9 yaş ve üzeri okurlara hitap ediyor. Lo, bir çocuk kitabı olsa da etkileyici konusu ve yazarın kendine has anlatım diliyle çocukların yanı sıra yetişkinlerin de ilgiyle okuyabileceği bir eser. Yazar, bu kitabında mevsimlik tarım işçiliği yapan bir ailenin oğlu olarak küçük bir çadırda dünyaya gözlerini açan Yüksel'in hikâyesini anlatıyor. Anne ve babasının yanı sıra diğer mevsimlik işçiler ve mevsimlik işçilerin başında bulunan çavuş karakteri de Yüksel'in hikâyesinde önemli bir yer tutuyor. Siz de Yüksel'in hikâyesini okuyarak küçük bir çocuğun eğitim hakkına ulaşmak için verdiği mücadeleye tanık olabilirsiniz. Ayrıca bu hikâye sayesinde mevsimlik tarım işçilerinin hayatlarındaki türlü zorluklar hakkında fikir edinebilirsiniz.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Şermin Yaşar'ın bu eserini uluslararası bir sorun olan çocuk işçiliğiyle mücadele kapsamında yazdığını biliyor muydunuz? Yazar, 2021 yılında Dünya Çocuk İşçiliğiyle Mücadele Günü için Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) tarafından konuşmacı olarak bir programa davet edilir. Ancak yazar, o zamana kadar bu konuyla ilgili herhangi bir çalışma yapmadığı için utanarak bu daveti reddeder. Bu olay üzerine "Çocuk işçiliğiyle mücadele için ben ne yapabilirim?" diye düşünür ve bu konuda bir çocuk kitabı yazmaya karar verir. Böylece ortaya çıkan Lo adlı kitap, Doğan Çocuk tarafından nisan 2022 tarihinde yayımlanır. Yayımlandığı ilk günden beri büyük bir ilgiyle karşılaşan kitabın çizimlerini Mert Tugen yapar. Hem çocuklar hem yetişkinler tarafından beğeniyle okunan kitap, kısa sürede binlerce okura ulaşır.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Şermin Yaşar'ın hem çocuklara hem yetişkinlere hitap eden pek çok kitabı bulunuyor. Lo adlı eseri beğendiyseniz yazarın Dedemin Bakkalı, Abartma Tozu, Babaannem Geri Döndü, Cebimdeki Mandalina Ağaçları adlı diğer çocuk kitaplarına da göz atabilirsiniz. Ayrıca yazarın yetişkinler için kaleme aldığı Oyuncu Anne ve Başlarım Şimdi Anneliğe adlı eserlerini de okuyabilirsiniz.

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.