idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 8 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (6)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (29)
  • Soru ve Cevap (0)

Afganistan göçmeni Amerikalı yazar Khaled Hosseini'nin üçüncü kitabı olan Ve Dağlar Yankılandı; annelerini kaybetmiş iki kardeş, küçük Peri ve ağabeyi Abdullah'ın hikâyesini anlatıyor. İlk baskı yılı 2013 olan kitap, roman türünde drama seven genç yaşlı her kesime hitap ediyor. Kâbil’den Paris’e, San Francisco’dan Tinos Adası'na uzanan Ve Dağlar Yankılandı kitabında sizi daha nelerin beklediğinden kısaca bahsedelim.

 

"Ve Dağlar Yankılandı" adlı kitabı neden okumalısınız?

Khaled Hosseini'nin Ve Dağlar Yankılandı kitabı, annesini kaybeden iki kardeşten Peri'nin evlatlık verilmesiyle başlayan ayrılığın ve yıllar sonra birbirlerine kavuşmaya çalışmalarının hikâyesini konu alıyor. Yazar, kitapta yer verdiği birçok karakterle dönemin Afganistan'ının sosyal ve toplumsal yaşamını farklı statülerle gösteriyor. 424 sayfada oluşan kitabı yazarın akıcı dili, sürükleyici anlatım tarzı ve kurgusu sayesinde bir solukta okuyabiliyorsunuz. İki kardeşi birbirinden koparan kader, savaş, yoksulluk ve imkansızlıklarla dolu bir coğrafya; sevgi ve fedakârlık, ihanet ve sadakat gibi ortak duygularla sınanan karakterlerin mücadelesi sizi kitaba bağlayacak. Ve Dağlar Yankılandı Afganistan'ın küçük bir köyünde başlayıp Amerika Birleşik Devletleri'nden Fransa ve Yunanistan'a uzanıyor. Birçok duyguyu bir arada hissedeceğiniz, bol bol hüzünleneceğiniz ve en önemlisi bir ayrılığın kaç yaşama dokunduğunu göreceğiniz bu kitabı okumanızı tavsiye ederiz.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Asıl mesleği doktorluk olan Khaled Hosseini ilk kitabı Uçurtma Avcısı, ona büyük bir ün kazandırınca doktorluk mesleğini bırakır. New York Times’ın En Çok Satanlar Listesi'nde ilk sıralara yükselen Uçurtma Avcısı, 70 ülkede basılır ve bu ülkelerde de en çok satanlar listelerine girer. Büyük bir ilgiyle karşılanan kitap, Hollywood'un da dikkatini çeker ve The Kite Runner (IMDb: 7.6/10) adıyla 2007 yılında beyaz perdeye uyarlanır. Khaled Hosseini'nin 2007 yılında çıkan ikinci romanı Bin Muhteşem Güneş de New York Times’ın Çok Satanlar Listesi'nde 15 hafta boyunca kalır. Everest Yayınları tarafından basılan Ve Dağlar Yankılandı kitabının dilimize çevirisini Püren Özgören üstlenir.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Khaled Hosseini'nin Ve Dağlar Yankılandı eserinden sonra, zengin bir ailenin çocuğu Emir'in toplumun dışladığı Hazara halkından olan Hasan ile dostluğunu anlatan Uçurtma Avcısı'nı ve farklı koşullarda büyüyen ancak yıllar sonra kaderin buluşturduğu Leyla ve Meryem adlı iki kadının hayat hikâyesinin anlatıldığı Bin Muhteşem Güneş'i de mutlaka okumalısınız. Ayrıca Harper Lee'nin Pulıtzer Ödülü'ne sahip kült eseri, 1930’ların Amerika’sında geçen ırkçılık ve toplumu konu edinen Bülbülü Öldürmek eserini de okumanızı öneririz.

 

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Khaled Hosseini
Kapak:Utku Lomlu
Yayına Hazırlayan:Başak Güntekin
Çevirmen:Püren Özgören

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.