101,35 TL
Standart Teslimat : 31 Mayıs - 03 Haziran
300 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Birlikte Al

Everest Yayınları
101,35 TL
+
Everest Yayınları
101,35 TL
202,70 TL
Everest Yayınları
101,35 TL
+
Everest Yayınları
101,35 TL
202,70 TL
Everest Yayınları
101,35 TL
+
Can Yayınları
57,00 TL
158,35 TL
Everest Yayınları
101,35 TL
+
Kırmızı Kedi
95,20 TL
196,55 TL

Bin Muhteşem Güneş Kitap Açıklaması

 

İnsan doğduğu toprakların kaderine ve hayatın getirdiği tüm zorlu koşullarına her zaman razı olur mu? Kadınların sadece doğduğu topraklarda değil, tüm dünyada yaşadığı zorluklara ışık tutacak ve sizi romanı okurken sanki içindeki karakterlerden biriymişsiniz gibi hissettirecek olan “Bin Muhteşem Güneş” isimli roman, yayımlandığı günden bugüne kadar her kesimden okuyucuyu etkisi altına alan, bir solukta okunacak oldukça akıcı bir eser. Afgan asıllı yazar Khaled Hosseini’nin kaleme aldığı ve yaşadığınız tüm zorluklara rağmen ayakta kalma umudunu bulmanıza yardım edecek roman, daha çok yetişkinlere hitap ediyor. Gelin, bir çırpıda okuyacağınız ve okurken hiç bitmesin isteyeceğiniz eserden kısaca bahsedelim.

 

“Bin Muhteşem Güneş” adlı romanı neden okumalısınız?

Yazarın yıllardır çok satanlar listesinde kendine yer edinen başarılı romanı, hayatları bir noktada kesişen, zorla evlendirilen ve tanıştıktan sonra sıkı dost olan iki kadının acılarla dolu yaşamını konu alıyor. Romanı okuyan herkesin okurken başka hayatlarda kendini bulacağı sürükleyici eserde yazar, birbirinden farklı koşullarda büyüyen ancak yıllar sonra bir araya gelen ve yaşamın tüm ağır yükünü sırtlayan Leyla ve Meryem isimli iki kadının hayat hikâyesini okuyucuyla buluşturuyor. Eserinde, Afganistan'da kadın olmanın zorluklarını akıcı bir üslupla ele alıyor. Yazar, 430 sayfa olan romanda sizi çarpıcı gerçeklerle yüzleştirip başka bir dünyanın kapılarını aralıyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Romanın yazarı Khaled Hosseini’nin mesleğinin doktorluk olduğunu ve hâlâ mesleğini sürdürdüğünü biliyor muydunuz? Bin Muhteşem Güneş; ABD’de siyasi iltica hakkı tanınan ve hâlen orada yaşayan Hosseini’nin yine dünyaca ünlü romanı “Uçurtma Avcısı”ndan sonra yazdığı ikinci kitap. Eser, New York Times’ın çok satanlar listesinde 15 hafta boyunca yerini koruyor. “Uçurtma Avcısı” ve “Bin Muhteşem Güneş” romanları Amerika’da 10 milyondan fazla, dünya çapında ise 38 milyon satılıyor. Yazar, Afganistan’da kâr amacı gütmeyen ve insani yardım amacıyla kurulan Khaled Hosseini Vakfı’nı kuruyor. Khaled Hosseini, 2006 yılında Birleşmiş Milletler Mülteci Ajansı tarafından İyi Niyet Elçisi olarak seçiliyor. Çevirisini Püren Özgören’in yazdığı romanın orijinal ismi, “A Thousand Splendid Suns”. Everest Yayınları'ndan çıkan ve çok satanlar listesinden uzun süre düşmeyen romanın kapak tasarımı ise Utku Lomlu tarafından yapılır.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Siz de “beklenen roman” sloganıyla okurlarıyla okurlarla buluşan “Bin Muhteşem Güneş” isimli romanı okuduktan sonra dilerseniz yazarın sevilen diğer romanları olan “Uçurtma Avcısı” ve “Ve Dağlar Yankılandı” isimli romanlarını kütüphanenize dâhil edebilirsiniz.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

23.08.2021

Favori Kitaplarımdan

Anlatılmaz yaşanır cinsten bir kitap. İki favori kitabımdan biridir. Defalarca sıkılmada okuyacağınız, okurken gözünüzde canlandıracağınız, yer yer ağlayacağınız olağanüstü bir kitap.

01.04.2021

Çok güzel

Yazarın amacı ağlatmak olsaydı bunun hakkını kesinlikle verirdi. Yazarın asıl amacının bize görmekten kaçındığımız gerçekleri göstermek. Kurgusuyla, karakterleriyle, akışıyla her şeyiyle mükemmel bir kitap. Hiç pişman olmayacaksınız. Kadın olmak her coğrafyada zor, savaş olan baskıcı toplumlarda ise bir hayatta kalma mücadelesi...

02.03.2021

muhteşem

çok güzel bir kitap

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.