product image
İş Bankası Kültür Yayınları
5 (2 yorum)
Satıcı: idefix (4.1)
Tek Çekim x 46.3 TL = 46.3 TL
15 Aralık Cuma kargoda
Kitap Formatı
Ürünün Kampanyaları
discount400 TL Üzeri Kitaplarda Geçerli Sepette 40 TL İndirim
Kitap FormatıCiltsiz
Basım DiliTürkçe
İlk Baskı Yılı2008
Sayfa Sayısı
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (2)
  • Soru ve Cevap (0)

Eserlerini günümüzden çok önce vermiş olmasına rağmen hâlâ aynı heyecanla okunan Dostoyevski'nin sürükleyici bir kitabıyla tanışmak ister misiniz? O hâlde, Ölüler Evinden Anılar isimli kitabı sizi bekliyor. Yazarın yaşadığı dönemden ve hayatından izler taşıyan, insanlığın başka bir boyutunu gözler önüne seren bu kitabı elinizden düşüremeyeceksiniz. Gelin, bu dünya klasiğinde sizleri nelerin beklediğinden kısaca bahsedelim.

 

"Ölüler Evinden Anılar" adlı kitabı neden okumalısınız?

Dostoyevski Ölüler Evinden Anılar'la gerek konusu gerek de özgün kalemiyle etkileyici bir hikâyeyi okurlarına sunuyor. Toplamda 222 sayfadan oluşan eser, anlaşılır diliyle sürükleyici bir okuma sağlıyor. Eserin ana karakteri Aleksandr Petrovich Goryanchikov çok zengin, toprak sahibi bir adam olarak yaşıyor. Karısını fazlasıyla kıskanan Aleksandr bir gün karısını öldürüyor. Bu cinayetin ardından başına gelen olaylar onu günden güne bunalıma sürüklüyor. Yaşadığı tükenmişlik hissi onu yazmaya itiyor. Eline geçen tüm kalem ve kâğıdı alarak hayatını yazmaya başlıyor. Ölümünün ardından ortaya çıkan notları okuyarak Aleksandr'ın hayatını öğrenirken Dostoyevski'nin sürgün yıllarına tanıklık ediyorsunuz. Yazarın kendi hayatından izler taşıyan bu çarpıcı romanını okurken birçok duyguyu bir arada yaşayacaksınız!

 

Bunları biliyor muydunuz?

Başta Rus edebiyatı olmak üzere dünya edebiyatında önemli bir yere sahip olan Ölüler Evinden Anılar kitabının, otobiyografik özellikler taşıdığını biliyor muydunuz? Siyasi olarak karışık bir Rusya döneminde yaşayan Dostoyevski tutuklanır ve idamın eşiğinden döner. Tüm bu yaşadıklarından etkilenen yazar, 1861 yılında Sibirya'daki tutuklu insanlardan da ilham alarak Ölüler Evinden Anılar'ı bir Rus dergisinde yayımlamaya başlar ve eser çok geçmeden basılır. İlk günden itibaren okurların ve eleştirmenlerin dikkatini çeker. Dostoyevski özgün dili ve kaleme aldığı konular sayesinde önce Avrupa'da daha sonra tüm dünyada bilinen bir yazar hâline gelir. Eserleri birçok dile çevrilir ve milyonlarca satışı gerçekleşir. Ölüler Evinden Anılar isimli romanı The House of the Dead (6,3/10 IMDb) ismiyle 1932 yılında filme uyarlanır ve yönetmenliğini Vasili Fyodorov'un yapar. Roman, Türkiye İş Bankası Kültür Yayınlarının Hasan Ali Yücel Klasikler Dizisi'nde 2008 yılında yerini alır. Çevirisini ise Nihal Yalaza Taluy üstlenir.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Dostoyevski'nin hayatının izlerini taşıyan Ölüler Evinden Anılar eserini beğendiyseniz başka dünya klasiklerine de göz atabilirsiniz. Yazarın dünya çapında ün kazanmasını sağlayan Suç ve Ceza, kişilik bozukluğunu anlattığı Öteki, kumar bağımlısı olduğu dönemlerden yola çıkarak kaleme aldığı Kumarbaz ve bir aşk hikâyesi anlatan Beyaz Geceler kitaplarını inceleyebilirsiniz.

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.

46,30 TL