4/5 - 54 Kişi Yorum Yap
8,55 TL
13,0 TL %34
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 22 Eylül
Standart Teslimat : 23 - 29 Eylül
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Fyodor Mihayloviç Dostoyevski (1821-1881): İlk romanı İnsancıklar 1846'da yayımlandı. Ünlü eleştirmen V. Byelinski bu eser üzerine Dostoyevski'den geleceğin büyük yazarı olarak söz etti. Ancak daha sonra yayımlanan eserleri çağımızda edebiyat klasikleri arasında yer alsa da o dönemde fazla ilgi görmedi. Yazar 1849'da I. Nikolay'ın baskıcı rejimine muhalif Petraşevski grubunun üyesi olduğu gerekçesiyle tutuklandı. Kurşuna dizilmek üzereyken cezası sürgün ve zorunlu askerliğe çevrildi. Sibirya sürgününden sonra yazdığı romanlarla tekrar eski ününe kavuştu. Dostoyevski Kumarbaz'da tutkulu bir aşkla kumar tutkusunu bir arada anlatırken insan ruhunun derinliklerini büyük bir güçle sergilemiştir.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 192

Baskı Yılı: 2016


Ciltli:

Sayfa Sayısı: 192

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

 

Puanlamalar

%63
%24,1
%9,3
%1,9
%1,9
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

24.08.2020

müptelanın hazin sonu

kumarın insan ruhunu nasıl ele geçirdiğini ve bunun hazin öyküsünü ele alan bir eser. yazarın kedisinin de müptela olduğu kumarı çok güzel bir kurgu ile sunması ayrı bir güzellik. bir tutku olan kumarın esiri olmak insanı nasıl insanlardan uzaklaştırdığını görmemizi sağlayan bir eser.

18.03.2020

Hesaplaşma ve Hazırlık Romanı

Dostoyevski'nin, geleceğini kurtarmak için, daha sonra evleneceği Stenograf'a  3 haftada yazdırdığı, kumar bağımlılığı ile hesaplaşmasının yanı sıra Budala'daki Nastasya ve Yepançin'in ilk taslağına da yer verdiği, Rus kimliği ile Avrupalı kimliğinin farklarına dair tespitlerde bulunduğu novelladır. Hızla okunur ama üzerine ağır ağır ve çokça düşünülür.

19.01.2020

:)

Aleksey İvanoviç sadece para ile oynayan bir kumarbaz değil, aynı zamanda hayatıyla da kumar oynayan boşlukta sürüklenen kayıp bir ruh. Günday'ın yazdığı "Hayatım masada, bir kaç kırmızı oyun fişiyle." satırı aklıma geldi sürekli. İvanoviç'in Dostoyevski'nin yaşamı ile paralellikler sunan hikayesini içselleştirmek çok kolay ve bu hikayenin akıntısı çok güçlü. Onurlu bir adamın burjuva ile ilişkisi, para kazanma hırsının ve kolay yoldan gelen paranın çekiciliği, aşk ve iç sıkıntılar, para için kişiliklerini unutsalar bile o kadar da kötü olmayan madamlar...

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.