4,5/5 - 313 Kişi Yorum Yap, Kazan!

Sayfa Sayısı : 704

İlk Baskı Yılı : 2006

Dil : Türkçe

Fyodor Mihayloviç Dostoyevski (1821-1881): İlk romanı İnsancıklar 1846'da yayımlandı. Ünlü eleştirmen V. Belinski bu eser üzerine Dostoyevski'den geleceğin büyük yazarı olarak söz etti. Ancak daha sonra y ... Tamamını gör
13,6 TL
20,0 TL %32
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Yazar Hakkında

Fyodor Mihayloviç Dostoyevski

Fyodor Mihayloviç Dostoyevski

Rus Klasikleri deyince akla gelen ilk isimlerden olan Fyodor Mihayloviç Dostoyevski, (Фёдор Миха́йлович Достое́вский [“fyodar mihaylaviç dastayevskiy” şeklinde okunur]) 11 Kasım 1821’de Rusya’nın başkenti Moskova’da doğdu. Dostoyevski, Rus Edebiyatı’nın ve Dünya Edebiyatı’nın en önemli yazarlarından biridir. Eserleri yüzyıllar boyunca en çok okunan kitaplar arasındadır.Özel bir okulda ve genelli ... Tamamını gör

Yazarın Diğer Eserleri

Kitap Açıklaması


Fyodor Mihayloviç Dostoyevski (1821-1881): İlk romanı İnsancıklar 1846'da yayımlandı. Ünlü eleştirmen V. Belinski bu eser üzerine Dostoyevski'den geleceğin büyük yazarı olarak söz etti. Ancak daha sonra yayımlanan öykü ve romanları, çağımızda edebiyat klasikleri arasında yer alsa da, o dönemde fazla ilgi görmedi. Yazar 1849'da I. Nikola'nın baskıcı rejimine muhalif Petraşevski grubunun üyesi olduğu gerekçesiyle tutuklandı. Kurşuna dizilmek üzereyken cezası sürgün ve zorunlu askerliğe çevrildi. Cezasını tamamlayıp Sibirya'dan döndükten sonra Petersburg'da Vremya dergisini çıkarmaya başladı, yazdığı romanlarla tekrar eski ününe kavuştu.

Suç ve Ceza Dostoyevski'nin bütün dünyada en çok okunan başyapıtıdır.


Ciltli:

Sayfa Sayısı: 705

Baskı Yılı: 2015


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 704

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 588

Baskı Yılı: 2006


Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

1001 Kitap'tan 1'i

Eser, Rus ve dünya edebiyatının başyapıtlarından biridir; insanı içine çekme niteliğine sahip olmasının ya-nı sıra bir o kadar da gizemlidir. Romanın başlarında kahramanımız Raskolnikov, hem kendisi hem de okuyucu açısından çok da net olmayan bir takım nedenlerden ötürü bir çifte cinayet işler. Kitabın geri kalanında St. Petersburg sokaklarında gezip dolaşır ya da o sokakları sendeleyerek arşınlar. Suçunun (ki kendisi buna pek suç gözüyle bakmaz) ortaya çıkıp çıkmayacağı kuşkusu içindedir..

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%88
%7,4
%3,6
%0,3
%0,6
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

19.07.2019

Sağlam Düşünce

Suç ve Ceza, yalnızca kurgusal bir hikâye değil. Konusu ve yazım tarzı bir yana, felsefesi de oldukça değerli. Ki bu iki etmeni de şekillendiren, kitabın sadece önemli bir öyküye değil, sağlam bir düşünceye de sahip olması..“Kesinlikle çok ciddi bir roman, mutlaka okunmalı”..

09.07.2019

rodion romanoviç'e sevgi ve hasretle

Her satırda kendine has prensipleri olan bir adamın iç sesine büyülenerek kulak verdim. Kitap karakteri olduğunu bile bile uzunca bir süre aşık olduğum, koruyup kollamak, bir tas çorba götürme hayalimin olduğu Rus yazınının en sevdiğim karakteri. İç muhakemeleri bitmek bilmeyen ama insanlarla bir aradayken ağzını bıçak açmayan Raskolnikov'un suçunu itiraf etmeye gittiğinde eğilip toprağı öpmesi tüm okuduğum kitaplar içinde benim için hala en etkileyici sahnedir. Aklımdan çıkmaz, gözümün önünden gitmez. Herkese tavsiye etmekten dilimde tüy bitti. Lütfen okuyun, okutturun!

21.06.2019

Başyapıt

Her eser, sınırları içinde doğduğu ülkeye aittir. Ama bazı eserler vardır ki, herkesindir. Suç ve Ceza her zaman bunlardan biri, belki de en bilineni oldu. Sebepsiz değil elbette.Çatıyı bir suç ve bunu izleyen vicdan azabı oluştururken: içeriye birçok şey sığdımış Dostoyevski. Korku, aşk, yoksulluk,  iyi - kötü çatışması, ahlak, hak ,haksızlık, hayata ve insana dair her şey. Herkesin en az bir kez okuması gereken bir kitap, bir kılavuz, bir başyapıt.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız