idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 8 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (6)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (20)
  • Soru ve Cevap (0)

On iki yıllık Almanya sürgünün ardından Türkiye'ye dönen şair Ka ile birlikte Kars'ın karlı sokaklarında yolculuğa çıkarak bu şehrin insanlarını ve yaşamını tanımak ister misiniz? O hâlde Nobel Edebiyat Ödülü kazanan Türk Yazar Orhan Pamuk'un "İlk ve son siyasi romanım." dediği Kar adlı eseri ile tanışmaya hazır olun. Postmodern edebiyatın başarılı örneklerinden olan roman Türkiye'nin kozmopolit yapısını Kars sokaklarının kapalı kapıları ardındaki yaşantılara uzanarak işliyor. Gelin, Orhan Pamuk'un "1990'ların Türkiyesi"nin siyasi atmosferini bütün açılardan ele alan romanından kısaca bahsedelim.

 

"Kar" adlı kitabı neden okumalısınız?

Yazar, ismi Kerim Alakuşoğlu olan roman karakterinden roman boyunca Ka olarak bahsediyor. On iki yıldır Almanya'da sürgün olarak yaşan Ka, bir gazetede köşe yazarlığı yapıyor. Ka, Türkiye'ye döndükten dört gün sonra Kars'a yolculuğa çıkıyor. Artan kadın intiharları ile ilgili araştırma yapmak için çıktığı yolculukta kendini karlı Kars sokaklarında zorlayıcı bir serüvenin içinde buluyor. Uzun süredir görüşemediği arkadaşlarıyla iletişime geçen Ka, yıllardır görmediği üniversite aşkı İpek ile de yeniden karşılaşıyor. Orhan Pamuk cesur ve açık sözlü anlatımıyla Kar adlı romanında siyasal İslâmcılık, başörtü sorunu, Türk milliyetçiliği, Kürt milliyetçiliği, sağ-sol çatışması, yoksulluk, Ermeni meselesi gibi birçok önemli konuya değiniyor. Yazar romanın kusursuz kurgusu ve sağlam karakter yapısı ile okuyucularına sürükleyici bir hikâye vadediyor. Türkiye'nin geçmişine ve bugününe farklı pencerelerden bakma fırsatı bulacağınız Kar adlı romanı bitirdikten sonra günlük hayata olan bakış açınızı gözden geçireceksiniz.

 

Bunları biliyor muydunuz?

2006 yılında, henüz 54 yaşındayken, Nobel Edebiyat Ödülü'ne layık görülen Orhan Pamuk'un bu ödülü kazanan en genç edebiyatçılardan biri olduğunu biliyor muydunuz? Birçok edebiyat ödülüne sahip olan Orhan Pamuk, Kar adlı romanı ile Fransa'da Le Prix Méditerranée Etranger kazanır. Eserleri 63 dile çevrilen yazar, yüzden fazla ülkede büyük bir okuyucu kitlesine ulaşır. Orhan Pamuk'un Kar adlı romanı ilk olarak 2002 yılında yayımlanır. Yayımlandığı ilk günden itibaren geniş bir okuyucu kitlesine ulaşan eser 2013 yılında Yapı Kredi Yayınları tarafından yeniden basılır ve okuyucuyla buluşur. Kar, içinde yaşadığı toplumu daha iyi tanımak ve yeniden değerlendirmek isteyen tüm edebiyatseverler tarafından okunmayı bekliyor!

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

2006 yılında Time dergisi tarafından "Dünyanın en etkili 100 kişisi" listesine seçilen yazarın Kar adlı romanını okuduktan sonra Uzak Dağlar ve HatıralarKırmızı Saçlı Kadın ve Cevdet Bey ve Oğulları adlı eserlerine de göz atabilirsiniz.

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.