3/5 - 268 Kişi Yorum Yap
15,0 TL
25,0 TL %40
Standart Teslimat : 06 Aralık - 10 Aralık
50 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Kırmızı Saçlı Kadın Kitap Açıklaması

Kırmızı Saçlı Kadın

Türkiye’nin yetiştirdiği en başarılı yazarlardan biri olan Orhan Pamuk, 2016 yılında yayımlanan Kırmızı Saçlı Kadın romanı ile kaleminin gücünü bir kez daha ortaya koyuyor. Klasik Orhan Pamuk üslubunun hissedildiği roman, sade dili ve zengin teknik anlatımı ile okurlarına incelikli bir keyif sunuyor. Romanın kurgusu, Pamuk’un birçok yapıtında olduğu gibi tarihi motiflerle kaynaşmış bir şekilde ilerleyerek esere farklı bir derinlik katıyor. Zarif ve akıcı anlatımının yanı sıra ilgi çekici öyküsüyle bu roman, size de kahramanlarından biri olduğunuzu hissettirecek!

Kader Çemberinde Dönen Bir Yaşam

Kırmızı Saçlı Kadın romanında, okuru ilk olarak 1980’li yılların İstanbul yaşamı karşılıyor. Romanın başkahramanını ise ailesinin tek çocuğu olarak büyüyen Cem adlı bir genç oluşturuyor. Cem’in babası, geçimini eczacı olarak sağlamasının yanı sıra birtakım siyasi oluşumların içerisinde de yer alıyor. Ve bir gün asla geri dönmemek üzere ortadan kayboluyor. Bunun üzerine Cem ve annesi, bir müddet İstanbul’da geçinmeye çalışıyor. Bu esnada Cem de kitapçıda çalışarak edebiyata ilgi duymaya başlıyor. Ancak ilerleyen yaşamında onu bambaşka sürprizler ve kırılma noktaları bekliyor.

Cem ve annesi, maddi sorunlarından dolayı Adapazarı’na yerleşmek durumunda kalıyor. Romanın odak noktasını oluşturan olaylar ise burada başlıyor. Şehre geldikten sonra para kazanmak amacıyla bir kuyucu ustasının yanında çalışmaya başlayan Cem, iş için gittikleri Öngören kasabasında bir tiyatro ekibi ile karşılaşıyor. Ekip arasında ise en çok kırmızı saçlı bir kadın dikkatini çekiyor. Daha sonra onunla tanışmak için büyük bir fırsat yaratan Cem, çok geçmeden Kırmızı Saçlı Kadın ile yakınlaşıyor. Aralarındaki ilişki bir defalığına mahsus olsa da genç adam, Kırmızı Saçlı Kadın’ı hayatı boyunca zihninde yaşatıyor. Ancak bu yaşanmışlıktan kalan tek hatıra, Kırmızı Saçlı Kadın’ın hayali olarak kalmıyor.

En Sevilen Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Olun!

Türkiye’nin en çok konuşulan yazarlarından Orhan Pamuk, Kırmızı Saçlı Kadın romanında mitoloji ve efsanelerle dolu zengin bir okuma keyfi sunuyor. Eşsiz bir teknik birikimin ürünü olan bu eser, Pamuk’un sadeliği benimsediği yeni dönem yapıtları arasında yer alıyor. Bu kitabı hala kütüphanenize eklemediyseniz hemen şimdi sipariş verin, sepete özel avantajlardan yararlanmaya siz de başlayın!

 

 

Puanlamalar
%45,7
%22
%14,3
%3,7
%14,3
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

12.04.2021

Muhteşem

Orhan Pamuk'un okuduğum ilk kitabıydı  anlatımı çok iyi aynı zamanda sürükleyici kesinlikle tavsiye edeceğim bir kitap. Sırayla tüm kitaplarını okuyup kitaplığım da yerlerini almalı Orhan Pamuk....

07.01.2021

Eser

Daha önce Orhan Pamuk'un Kafamda Bir Tuhaflık kitabı okumuştum fakat bu kitabı daha başarılı olay örgüsü ve mitolojiden bahsetmesi çok hoşuma gitti

25.11.2020

Şaşırtan Eser

Orhan Pamuk bu kitabıyla beni şaşırtmayı başardı. Kalıplarının dışına çıkmış, bir Ayşe Kulin sempatisi, Ahmet Ümit gizemi, Elif Şafak histerisi karışımı, kolay okunabilir, bir solukta bitirilen bir eser ortaya koymuş. Gün geçmiyor ki Orhan Pamuk bir başka bakış açısı sunmasın. Bir roman yazarından çok bir edebiyat öğreticisi, bir okumayı sevdiren üstat. Sırf bu yüzden Türk yazarları örnek gösterdim. Ancak edebi açıdan çok daha zengin bir üst yapıya sahip olduğunu sanırım iyi okurlar anlayacaktır.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.