idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (1)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (6)
  • Soru ve Cevap (0)

Aşk, ayrılık ve özlem temalarının sizi tamamen saracağı, savaşın insanların üzerinde yarattığı yıkıcı etkileri uzun süre hissedeceğiniz bir romanla tanışmaya hazır olun! Stefan Zweig’ın romanı sert ve soğuk bir subayın kızı olan Clarissa’nın hikâyesini anlatıyor. Savaşın oradan oraya savurduğu karakterlerle derin ve psikolojik bir yolculuk yapmak isterseniz gelin, Clarissa’ya daha yakından bakalım.

 

"Clarissa" adlı kitabı neden okumalısınız?

Roman, Birinci Dünya Savaşı dönemini güçlü bir kadın karakter olan Clarissa’nın gözünden anlatıyor. Romanın ana karakteri olan ve romana ismini veren Clarissa, küçük yaşlarından itibaren manastırda hayatını şekillendiren katı bir eğitim ile büyütülüyor. Ünlü bir profesörün yanında çalışmaya başlayan Clarissa, İsviçre'de katıldığı bir sempozyumda bir Fransız öğretmen olan Leonard ile tanışıyor. Yavaş yavaş birbirlerini tanıyıp yakınlaşan ikili, birbirlerine âşık oluyor. Hayatında ilk kez aşkı deneyimleyen Clarissa, Birinci Dünya Savaşı’nın bir anda patlak vermesiyle Leonard ile ayrı düşüyor ve sevdiği adamdan ayrılmanın şokunu daha üstünden atamazken karnında artık düşmanı olan Leonard’ın bebeğini taşıdığını öğreniyor. Clarissa’yı bekleyen zorlu kararlar ve yapılması gereken seçimler var. Romanın her anında Clarissa’nın yaşadığı ikilemler ve ruh hâlleri okuyucuya en derinden hissettiriliyor. Sayfalar geçtikçe savaşın insanlara verdiği acının miktarı karşısında yüreğinizin parçalandığını hissediyorsunuz. Eserlerinin çoğunda olduğu gibi yalın ve anlaşılır bir dil kullanan Zweig, titizlikle inşa ettiği olay örgüsüyle okuyucuyu kendine hayran bırakıyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Stefan Zweig’in Clarissa’yı bitiremeden hayata veda ettiğini biliyor muydunuz? Peki Clarissa'nın Zweig’ın son eseri olduğunu?.. Sadece ilk kısımlarının taslağı hazır olan roman, tam otuz dokuz yıl sonra keşfedilir. Knut Beck; Stefan Zweig’in notlarından ve taslaklarından yararlanarak Clarissa’yı tamamlar ve 1991 yılında okuyucuyla buluşturur. Okuyuculardan ve eleştirmenlerden büyük ilgi gören roman büyük beğeni toplar ve Zweig’ın en başarılı romanları arasında yerini alır. 1998 yılında romanla aynı isimle beyaz perdeye uyarlanan Clarissa (IMDb 5.6/10) sinemaseverlerin dikkatini çeker. Dilerseniz, romanı okuduktan sonra uyarlamasını izleyebilir, romanı görsel olarak da destekleyebilirsiniz. Edebiyata birçok türde eserler kazandıran Zweig, Nazi hareketinin büyümesiyle birlikte ülkesini terk ederek Brezilya’ya yerleşir. Burada ise eşi ile birlikte intihar eder. Toplam 184 sayfadan oluşan ve orijinal dili Almanca olan Clarissa, 2017 yılında İş Bankası Kültür Yayınları etiketiyle Türkiye’de okuyucuya sunulur. Romanın Türkçeye tercümesini Gülperi Sert, editörlüğünü ise Gamze Varım üstlenir.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Stefan Zweig’ın usta kaleminden çıkan ve savaş konusunu işleyen daha fazla romanını okumak isterseniz Mecburiyet ve Günlükler’e göz atabilirsiniz. Ayrıca yazarın çok sevilen diğer romanlarından olan Satranç, Mürebbiye, Gömülü Şamdan, Yakıcı Sır, Üç Büyük Usta ve Dürüst Aptal Efsanesi Dürüst Aptal Efsanesi "Verlaıne" romanlarına göz atabilir, dilerseniz onları listenize ekleyebilirsiniz.

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Stefan Zweig
Çevirmen:Gülperi Sert
Editör:Gamze Varım

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.