product image
Epsilon Yayınevi
4.15 (92 yorum)
Satıcı: idefix (4.1)
Tek Çekim x 117.11 TL = 117.11 TL
13 Aralık Çarşamba kargoda
Kitap Formatı
Ürünün Kampanyaları
discount400 TL Üzeri Kitaplarda Geçerli Sepette 40 TL İndirim
Kitap FormatıCiltsiz
Basım DiliTürkçe
İlk Baskı Yılı2020
Sayfa Sayısı360
Hamur Kalitesi2. Hamur

Ürünün Diğer Satıcıları (1)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (92)
  • Soru ve Cevap (0)

Epsilon Yayınevi Bülbülü Öldürmek - Harper Lee

Odak noktasına insanı yerleştiren çok yönlü bir romanla tanışmaya ne dersiniz? Amerikalı yazar Harper Lee, Bülbülü Öldürmek adlı romanında insanı pek çok yönüyle ele alıyor ve çarpıcı tespitlerini etkileyici bir kurguyla okurlara sunuyor. Romanın konusunu oluşturan hikâye, insanlığın yüzyıllardır kurtulamadığı bir sorun olan ırkçılık ekseninde dönüyor ve ırkçılıkla ilişkili daha pek çok konuyu kapsıyor. Gelin; okurlarına iyi, kötü, haklı, haksız, zulüm ve adalet kavramlarını yeniden sorgulatan romanın içeriğinden biraz bahsedelim.

 

"Bülbülü Öldürmek" adlı kitabı neden okumalısınız?

Harper Lee'nin ilk romanı olan Bülbülü Öldürmek, 360 sayfadan oluşuyor. Roman, yazarın çocukken şahit olduğu bir olaya dayanıyor ve özellikle karakterler açısından hayatıyla paralellik gösteriyor. Irkçılığı konu alan hikâye, ABD'nin güneyindeki Alabama eyaletinde geçiyor ve Scout takma adlı küçük bir kız çocuğu tarafından anlatılıyor. Asıl adı Jean Louise Finch olan Scout'a hikâye boyunca abisi Jem, babası Atticus, çocukluk arkadaşı Dill ve siyahi bir kadın olan hizmetçileri Calpurnia eşlik ediyor. Ayrıca Alexandra Hala, Bayan Dubose, Boo Radley, Bayan Maudie, Tom Robinson ve Mayella Ewell adlı karakterler de farklı zamanlarda hikâyeye dâhil oluyor. Siz de bu etkileyici romanı okuyarak olaylara küçük Scout'un gözünden bakabilir; ırkçılık ve adaletsizlik gibi sorunlar hakkında derin düşüncelere dalabilirsiniz.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Bülbülü Öldürmek adlı romandaki Dill karakterinin ilham kaynağının Harper Lee'nin çocukluk arkadaşı Truman Capote olduğunu biliyor muydunuz? Amerikalı yazar Truman Capote'nin “Yaşama sevinciyle dolu, dokunaklı ve nadiren rastlayacağınız türden bir roman.” olarak nitelendirdiği eser, özgün dili İngilizcede orijinal adı "To Kill A Mockingbird" olarak ilk kez 1960 yılında yayımlanır. Yayımlandığı ilk günden itibaren okurlardan yoğun ilgi görür ve kırktan fazla dile çevrilir. İlk kez 1963 yılında Özay Sunar tarafından Türkçeleştirilerek Halk Kitabevi aracılığıyla Türkiye'deki okurlarla buluşturulur. Yıllar boyunca pek çok kez farklı çevirmenler tarafından tercüme edilen ve çeşitli yayınevleri tarafından basılan eser, Ülker İnce çevirisiyle 2014 yılında Sel Yayıncılık tarafından ve 2020 yılında Epsilon Yayınevi tarafından yayımlanır. 1961 Pulitzer Edebiyat Ödülü'ne layık görülen eser, 1962 yılında beyaz perdeye uyarlanır. Bu etkileyici hikâyeye bir de izleyici olarak şahit olmak isterseniz Robert Mulligan yönetmenliğinde çekilen Oscar ödüllü ABD yapımı "To Kill A Mockingbird" (IMDb: 8.3) filmini izleyebilirsiniz.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Harper Lee'nin Bülbülü Öldürmek adlı romanını sevdiyseniz hikâyenin devamı niteliğindeki Tespih Ağacının Gölgesinde adlı eseri de okuyabilirsiniz. Dilerseniz Toni Morrison'ın yazdığı En Mavi Göz, Kathryn Stockett'in yazdığı Duyguların Rengi, Alice Walker'ın yazdığı Renklerden Moru ve Sue Monk Kidd'in yazdığı Arıların Gizli Yaşamı adlı romanlara da göz atabilirsiniz.

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.

117,11 TL