idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (4)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (3)
  • Soru ve Cevap (0)

Uzun süre etkisinden çıkamayacağınız hüzünlü bir hikâyeye şahitlik etmeye hazır mısınız? Azeri asıllı İranlı yazar ve öğretmen Samed Behrengi'nin kaleme aldığı Bir Şeftali Bin Şeftali adlı eser, tam da böyle bir hikâyeyi konu alıyor. Yazar, iki küçük köylü çocuğunun bir şeftali ağacıyla arasındaki dostluğu, hüzün dolu bir kurguyla okurlarına sunuyor. Dilerseniz pek çok önemli mesaj içeren bu etkileyici eserin içeriğinden biraz bahsedelim.

 

"Bir Şeftali Bin Şeftali" adlı kitabı neden okumalısınız?

Samed Behrengi'nin en sevilen eserleri arasında yer alan Bir Şeftali Bin Şeftali adlı çocuk kitabı, 100 sayfadan oluşuyor. 9 yaş ve üzeri okurlara hitap eden eser, yetişkinlerin de ilgiyle okuyabileceği bir nitelik taşıyor. Ali ve Mehmet adlı iki yoksul çocuğun capcanlı renkteki iri bir şeftaliyle başlayan acıklı hikâyesini anlatan yazar; hikâye boyunca yoksulluk, adaletsizlik, eşitlik, dostluk ve vefa gibi kavramları ustalıkla işliyor. Oldukça sade ve akıcı bir dille yazılan eser, hüzün dolu kurgusuyla okuru kısa sürede etkisi altına alıyor. Okurlarına gerçek bir vefa örneği sunan hikâye, dostluğun değerini gözler önüne seriyor. Siz de bu etkileyici hikâyeyi okuyarak hem Ali ile Mehmet'in hem bu iki çocuk ile şeftali ağacının muhteşem dostluğuna şahit olabilirsiniz. Eşitlik ve adalet gibi kavramların önemini yeniden fark edebilir, tüm zamanlar boyunca insanlığın sorunları arasında yer alan zengin ve fakir çatışması üzerine düşünebilirsiniz.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Samed Behrengi'nin yazdığı Bir Şeftali Bin Şeftali adlı eserin 12 Eylül Darbesi'nden sonra toplatılan kitaplar arasında yer aldığını biliyor muydunuz? Orijinal adı "Yek Helû Vu Hezâr Helû" olan eser, ilk kez özgün dili Farsçada yayımlanır. Eser, yıllar içinde farklı çevirmenler tarafından tercüme edilip çeşitli yayınevleri aracılığıyla basılır. Bir Şeftali Bin Şeftali, 2000 yılında Deniz Canefe çevirisiyle Destanlar ve Masallar dizisinde yer almak üzere Can Çocuk tarafından yeniden yayımlanır. An-Su Aksoy'un siyah beyaz çizimleriyle süslenen kitabın kapak tasarımını Gözde Bitir Tufan yapar. Türkiye'de ve tüm dünyada büyük bir okur kitlesine ulaşan eser, pek çok kez tiyatroya uyarlanır.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

1967 yılında, henüz 28 yaşındayken aramızdan ayrılan Samed Behrengi'nin geride bıraktığı pek çok eser bulunuyor. Yazarın Bir Şeftali Bin Şeftali adlı eserini beğendiyseniz Türkçeye çevrilen Küçük Kara BalıkBir Günlük DüşPancarcı ÇocukPüsküllü Deve ve Yıldız ile Kargalaradlı diğer çocuk kitaplarına da göz atabilirsiniz.

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Samed Behrengi
Çevirmen:Deniz Canefe

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.