22,15 TL %11
22,15 TL
19,8 TL
Son 30 Günün En Düşük Fiyatı
Standart Teslimat : 02 Haziran - 05 Haziran
300 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Birlikte Al

Can Çocuk Yayınları
19,80 TL
+
Can Çocuk Yayınları
27,00 TL
46,80 TL
Can Çocuk Yayınları
19,80 TL
+
Can Çocuk Yayınları
33,00 TL
52,80 TL
Can Çocuk Yayınları
19,80 TL
+
Can Çocuk Yayınları
43,20 TL
63,00 TL
Can Çocuk Yayınları
19,80 TL
+
İş Bankası Kültür Yayınları
22,00 TL
41,80 TL

Küçük Kara Balık Kitap Açıklaması

 

Çok istediğiniz hâlde gerçekleştirmeye cesaret edemediğiniz bir hayaliniz mi var? Peki sizi, bu hayalinizi gerçekleştirmekten alıkoyan sadece cesaretinizin eksik olması mı? Yoksa etrafınızdaki kişilerin motivasyonunuzu düşüren, cesaretinizi kıran sözleri de hayallerinizin önünde bir engel mi? Öyleyse başkalarının ne dediğine kulak asmadan ve yılmadan hayallerinin peşinden koşan Küçük Kara Balık'ın hikâyesi; en az çocuklarınız kadar sizi de çok etkileyecek! Dilerseniz Samed Behrengi'nin kaleme aldığı bu cesur kahramanın ilham veren hikâyesine kısaca değinelim.

 

"Küçük Kara Balık" adlı kitabı neden okumalısınız?

Azeri asıllı İranlı yazar Samed Behrengi'nin "Küçük Kara Balık" adlı kitabı, 7 yaş ve üzeri tüm okurlara hitap ediyor. 56 sayfadan oluşan kısa eser, yaşlı bir balığın çocuklarına ve torunlarına anlattığı bir masal üzerinden kurgulanıyor. Yaşlı balığın anlattığı masal ise küçük bir balığın hayalini gerçekleştirmek üzere evinden ayrılmasını ve yolculuğu boyunca başına gelen macera dolu olayları konu alıyor. Masalın başkahramanı Küçük Kara Balık; gerek sözleri gerek davranışlarıyla birey-toplum ilişkisi, öz güven ve özgürlük gibi konularda hem çocuklara hem yetişkinlere önemli mesajlar veriyor. Sorumluluk almanın ve her şeye rağmen hayallerini gerçekleştirmenin önemini vurgulayan kitap, büyük küçük tüm okurlara cesaret aşılıyor. Siz de hayallerinizi gerçekleştirebilmek için bu örnek teşkil eden masaldan cesaret ve ilham alabilir, tıpkı küçük Kara Balık'ın yaptığı gibi hedeflerinize ulaşmak için daha güçlü bir şekilde çabalayabilirsiniz.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Orijinal dili Farsça olan "Mahi-ye Siyahe Kuchulu" adlı eserin, 12 Eylül Darbesi'nden sonra Türkiye'de yasaklanıp toplatıldığını ve İran'da hâlâ yasaklı kitaplar arasında yer aldığını biliyor muydunuz? Verdiği mesajlarla dünya çapında büyük yankı uyandıran Küçük Kara Balık, Bratislava ve Bologna Dünya Çocuk Kitapları Fuarları'nda ödüller alır. Türkiye'de ilk olarak 1975 yılında yayımlanan kitap, aradan geçen yıllar boyunca pek çok çevirmen tarafından Farsçadan Türkçeye çevrilir. Can Çocuk Yayınları tarafından da ilk kez 1999 yılında basılır ve 2022 yılında 60. baskıya ulaşır. Haşim Hüsrevşahi çevirisiyle yeniden okurla buluşan "Küçük Kara Balık" adlı kitap, Mehmet Dönmez'in siyah beyaz resimleriyle süslenir. Yeni baskının düzeltisini Leyla Nebioğlu üstlenirken kapak tasarımını Gözde Bitir Tufan yapar. Yayımlandığı ilk günden bugüne milyonlarca okura ulaşan eser, 2008 - 2009 yıllarında Türkiye'de Adana Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü tarafından Mehmet Şekip Taşpınar yönetmenliğinde çocuklar için tiyatro sahnesine de taşınır.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

"Küçük Kara Balık" adlı kitabı beğendiyseniz yazarın "Bir Şeftali Bin Şeftali", "Püsküllü (Çıngıraklı) Deve" ve "Sevgi Masalı" adlı eserlerine de göz atabilirsiniz. Samed Behrengi'nin kendine has anlatım tarzıyla yazdığı birbirinden güzel masallarla dostluk, emek, sevgi, adalet ve eşitlik gibi konularda yeni ufuklar kazanabilirsiniz.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

06.02.2021

Etkileyici bir kitap

Çocuk yetişkin herkesin okuyabileceği cesaret verici bir öykü

06.01.2021

Çocuk yazını

Her çocuğun zevkle okuyacağı bir eser.

26.11.2020

Beğendim

Çok güzel bir kitap çocuklar içinde faydalı

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.