Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Turunç Kokulu Düşler

Turunç Kokulu Düşler

Turunç Kokulu Düşler

10/10 - 3 Kişi FAVORİLERİME EKLE
  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

"Nesini severim Antalya'nın, dîye duşundum geçenlerde. Nelerini? Pazara gidiyordum yine. (...) Hem yürüyor hem de zihnimde bir liste oluşturmaya çalkıyordum. İlk sıraya hangisini koyayım bilemedim. (...) Sokaklarını seviyorum Antalya'nın. Bir de parklarını. Bu kitaba adını veren turunç ağaçlarıyla dolu sokaklarımız. Heİe de bahar geldi mi -Şubat sonları, Mart gibi- sokağa çıkmak demek turunç çiçeklcriyle parfümlenmek demektir. (...)
Ctvıltılarıyta uyandığını kuşlar, sokağa adım atar atmaz karşıma çıkan Akdeniz, içimi sevinçle dolduran çiçekler, ağaçlar, meyveler... Antalya'da en çok bunları seviyorum. Başka neİer sevdiğimi öğrenmek istiyorsanız onlar da kitabın sayfaları arasında gizli. Bir güzel çay demleyin ya da evde demlemeyi boş verin, söyle güzel manzaralı ve sakince bir çay bahçesine gidin, başlayın okumaya. İçiniz biraz ferahlar, yüzünüze derin bir gülümseme yerleşirse sayfalan karıştırırken, biraz iştahınız açılırsa ya da ah şimdi Antalya'da olsam, dedirtebilirscm size, amacıma ulaşmış olurum. Tabii bir de benim Antalya'mı tanıtabildiysem, görevim tamamlanmış demektir."
Antalya'nın turunç kokan, sağlıklı ürünlerle doîup taşan, birbirinden renkli pazarlarında lezzetlerin peşine takılarak, keyifli bir yolculuğa hazır
mi^mız:
Tijen İnaitong, Antalya'yı, Antalya'nın cennet bahçesine benzer pazarlarım, birbirinden leziz, hepsi denenmiş, büyük bir keyif alarak uygulayacağınız tarifler eşliğinde okurlarıyla paylaşıyor.Sayfa Sayısı: 216

Baskı Yılı: 2008


Dili: Türkçe
Yayınevi: Oğlak Yayıncılık

İlk Baskı Yılı : 2008

Sayfa Sayısı : 216

Dil : Türkçe

ISBN: 9789753296137


Yorumlar (1)

Süpermarkete değil pazara :)

Turunç renkli düşler görmeye, pazarları ve yemek pişirmeyi daha bir sever oldum bu kitabı okuyunca. İnsanın içine ferahlık veren bir kitap.