4,5/5 - 205 Kişi Yorum Yap, Kazan!
4,55 TL
7,0 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Aynı Gün Teslimat : 21 Ekim (18:00 - 23:00)
Hızlı Teslimat : 22 Ekim
Standart Teslimat : 23 - 25 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Stefan Zweig, çok geniş bir psikoloji birikimini eserlerinde bütünüyle kullanmış ender yazarlardandır. Onun dünya edebiyatında bir biyografi yazarı olarak kazandığı haklı ünün temelinde de bu özelliği, yani yazarlığının yanı sıra çok usta bir psikolog olması yatar.

Satranç, Zweig'ın psikolojik birikimini bütünüyle devreye soktuğu bir öyküdür ve bu öykünün baş kişileri, tamamen yazarın biyografilerinde ele aldığı kişileri işleyiş biçimiyle sergilenmiştir.

Zweig ölümünden hemen önce tamamladığı birkaç düzyazı metinden biri olan Satranç'ı kaleme aldığı sırada, karısı Lotte Zweig ile birlikte göç ettiği Brezilya'da yaşamaktaydı. Satranç'ta da, olay yeri olarak New York'dan Buenos Aires'e gitmekte olan bir yolcu gemisini seçmiştir. Bu gemide tamamen rastlantı sonucu karşılaşan üç kişi: yeni dünya satranç şampiyonu Mirko Czentovic, sıradan bir satranç oyuncusu olan anlatıcı ve bir zamanlar çok usta bir satranç oyuncusu olan, ama hayli zamandır satrançtan uzak kalmış bulunan Dr. B., öykünün aktörleridir.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%74,6
%16,6
%5,4
%1,5
%2
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

15.09.2019

Okunmalı.

İçsel hesaplaşmaları çok iyi yansıtan bir yazar. Kesinlikle tavsiye ederim .:)

10.09.2019

Müsabaka

Dün, Stefan Zweig’in “Satranç” eseriyle tanıştım. Uzun zamandır unuttuğum satranç başlangıcım geldi aklıma. Babamın asker dönüşü abimle bana anlattığı. Oyun kuralları gereği çok keyifli olsa da, benim için fazla yavaş -keşke benim için 15-20 hamleyi başkaları yapsa- olduğundan sıkılmalarım da (:Öykü çok ilginç.Yanlış oldu. İşleniş çok ilginç.Önce, içine kapanık bir gençle, neredeyse tek dış dünya ilişkiniz satrançmış gibi sarılıyorsunuz, kahramana ve satranca. Fakat kitabın ortaları gibi -ki öyle çok sayfa değil Stefan’ın eserleri- yan karakterler sizi başka birine doğru akıtıyor. Görevlerinin bilincinde bir yan kahraman bu. Asıl anlatıcı o ama öne çıkmayı sevmeyen biri. Onunla Dr. B ile tanışıyoruz ve Satranç’ın sadece Czentovic’in değil başka birinin de nasıl hayata tutunmasını sağladığına şahit oluyoruz.Daha önce eserin Kahraman’ını bu kadar kolay sattığımı görmemiştim.Keyifli bir deneyimdi benim için. Keyifli okumalar size de…

06.09.2019

Tek Odak

Satranç , uzun süre aynı oyun hakkında düşünmüş birinin yaşadığı zorlukları , Nazi Almanya'sında Yahudi olmanın zorluğuyla harmanlamış. Yazar Kendi toplumunun diliyle ders vermiş ve psikolojik buhranları yansıtmış. Mutlaka edilmesi gereken bu kitap kısa ve oldukça akıcı.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız